EN

14.10.2020, 12:53 Wersja do druku

Kraków. Rusza projekt Groteska w drodze

Inne aktualności

Tegoroczną jesień zdominowały informacje o wzroście zachorowań i obostrzeń. Każdego dnia uczymy się żyć w rzeczywistości z coraz większą ilością ograniczeń i zaleceń.

Ale czy jest to powód, aby zapomnieć o świecie, w którym odwiecznie dobro walczy ze złem, a bohaterowie ponadczasowych tytułów odpowiadają na najważniejsze pytania?

Teatr Groteska od 75. lat uczy i bawi, wykorzystuje to co najlepsze w teatrze: klasyczne teksty, piękne scenografie i fantastyczne lalki. Wszystko po to, aby widz w każdym wieku mógł przeżyć to wyjątkowe zetknięcie z żywym słowem, prawdziwymi emocjami i niepowtarzalnym teatrem formy.

Dlatego teraz, w tym najtrudniejszym od lat czasie pandemii, nie zapominamy o naszej misji i powołujemy do życia projekt: #groteskawdrodze! – mówi Dyrektor Teatru Adolf Weltschek. #groteskawdrodze to oferta dla najmłodszych widzów – przedszkolaków! Najpiękniejsze utwory, ciekawa scenografia i charakterystyczne dla Groteski lalki ruszają w drogę i zamierzają dotrzeć do jak największej ilości małopolskich dzieci. Planowane są inscenizacje wierszy Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Wandy Chotomskiej czy Stanisława Jachowicza.

Mali widzowie zobaczą je w specjalnie zbudowanej scenografii i z wykorzystaniem lalek, a co najważniejsze: wszystko odbędzie się zgodnie z reżimem sanitarnym – na miejscu w przedszkolu, które zaprosi Groteskę!

Jeżeli nie będziemy dbali o rozwój wyobraźni i wrażliwości dzieci, jeżeli nie damy im możliwości poznania tego wyjątkowego miejsca jakim jest teatr – to na pewno pozbawimy najmłodszych bardzo ważnego elementu budującego system wartości i pogląd na otaczający ich świat! Dlatego niezmiennie od początku pandemii nie odpuszczamy, tworzymy dla widzów szeroką ofertę i dążymy do utrzymania z nimi kontaktu. I teraz kiedy obecność w naszej siedzibie jest tak utrudniona postanowiliśmy ruszyć w drogę! – dodaje Dyrektor Weltschek.

Więcej informacji: BOW: 12 663 37 62 wew. 244, 238

Źródło:

Materiał własny