EN

19.04.2021, 14:37 Wersja do druku

Krakow. Fundacja Capellae Cracoviensis przekazała działki pod budowę Krakowskiego Centrum Muzyki

Inne aktualności

Fundacja Capellae Cracoviensis - w drodze darowizny - przekazała w poniedziałek gminie Kraków prawo do użytkowania wieczystego dwóch działek, na terenie których ma powstać Krakowskie Centrum Muzyki.

Umowę darowizny podpisali prezydent Krakowa Jacek Majchrowski i przedstawiciele Fundacji dla Realizacji Siedziby Capellae Cracoviensis - jej prezes Stanisław Krawczyński, a także Teresa Bogna Gałońska i Zygmunt Magiera. Informację te zamieszczono w poniedziałek na stronie miasta.

Łączna powierzchnia działek to 0,2341 ha. Tereny te włączone zostaną w trzyhektarową powierzchnię kompleksu Krakowskiego Centrum Muzyki. Cała inwestycja składać się będzie z obiektów muzycznych, a także parkingu i zagospodarowanego terenu parkowego, z którego będą mogli korzystać okoliczni mieszkańcy.

Miasto chciałoby zakończyć inwestycję w Cichym Kąciku do końca 2023 r. Ma być ona prowadzona w kilku etapach: najpierw realizacja obiektów muzycznych, potem zagospodarowanie otoczenia i równolegle budowa parkingu na 250 miejsc.

Zgodnie z planami na części blisko trzyhektarowej działki w Cichym Kąciku przejętej w kwietniu zeszłego roku przez miasto od fundacji powstanie nowoczesna i spełniająca współczesne standardy sala koncertowa z widownią na tysiąc miejsc, wyposażona w scenę dla 120 muzyków i balkon mogący pomieścić 80-osobowy chór, a także elegancka aula na 300 osób oraz trzy wielofunkcyjne sale prób, każda o powierzchni ok. 300 m kw., garderoby i przestrzeń dla VIP-ów.

W grudniu rozstrzygnięty został konkurs architektoniczno-urbanistyczny na koncepcję Krakowskiego Centrum Muzyki w Cichym Kąciku. Sąd konkursowy zdecydował, że najlepszą propozycję przedstawiło biuro BE DDJM Architekci sp. z o.o. z Krakowa. Firma projektowa będzie miała 18 miesięcy na sporządzenie kompletnej dokumentacji

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne