EN

15.03.2022, 14:43 Wersja do druku

Kraj. Nie dla Jandy i Festiwalu Malta, tak dla Karolaka i Centrum Myśli Jana Pawła II. Min. Gliński rozdał granty

Inne aktualności

Resort Piotra Glińskiego przyznał granty. Festiwal Prapremier, Warszawskie Spotkania Teatralne i TR Warszawa dostaną pieniądze od Ministerstwa Kultury. Mniej szczęścia mają teatr w Wałbrzychu albo Festiwal Malta w Poznaniu. Pisze Witold Mrozek w „Gazecie Wyborczej”.

Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosiło w poniedziałek wyniki programu grantowego na projekty teatralne. Zgodnie z przedstawionymi przez ministerstwo założeniami „strategicznym celem programu jest wspieranie najwartościowszych zjawisk i trendów we współczesnym teatrze".

Minister rozdysponował ok. 7,5 mln zł na 63 projekty zgłaszane przez samorządowe instytucje kultury – tu przyznano 36 dotacji - oraz stowarzyszenia i fundacje – tu 27. Na szczycie rankingu znalazły się katowicki festiwal Interpretacje (245 tys. zł) i toruński Międzynarodowy Festiwal Teatralny "Kontakt" (300 tys. zł).

Granty teatralne. Kto dostał pieniądze?

W czołówce jest też Teatr Osterwy w Lublinie, którego dyrektorem jest Redbad Klynstra. Przez kolejne trzy lata dostanie on 898 tys. na prezentowanie spektakli na regionalnych scenach w województwie lubelskim. 185 tys. zł przyznano na Warszawskie Spotkania Teatralne organizowane przez stołeczny Teatr Dramatyczny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nie dla Jandy i Festiwalu Malta, tak dla Karolaka i Centrum Myśli Jana Pawła II. Gliński rozdał granty

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Witold Mrozek

Data publikacji oryginału:

15.03.2022

Wątki tematyczne