EN

10.06.2021, 19:27 Wersja do druku

Konin. Warta 27 mln zł rozbudowa Domu Kultury Oskard zakończona

Zakończono wartą 27 mln zł rozbudowę Domu Kultury Oskard w Koninie (woj. wielkopolskie). W obiekcie powstały m.in. sala kinowa i klubokawiarnia dla 150 osób. W czwartek marszałek województwa wielkopolskiego podsumował inwestycję.

Inne aktualności

Dom Kultury Oskard jest częścią Centrum Kultury i Sztuki w Koninie – instytucji kultury samorządu województwa wielkopolskiego.

W czasie czwartkowej konferencji dotyczącej zakończenia rozbudowy DK Oskard marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak podkreślił, że jest to obiekt nowoczesny, funkcjonalny i zapewnia standard jakości, "który jest godny i właściwy dla oferty, jaką CKiS DK Oskard ma dla swoich widzów".

"To jest historyczny moment dla Konina i ziemi konińskiej, bo tego rodzaju inwestycje nie zdarzają się co dzień, zwłaszcza w kulturze" – powiedział Woźniak.

Rzeczniczka prasowa marszałka województwa wielkopolskiego Anna Parzyńska–Paschke przekazała, że w ramach inwestycji m.in. odnowiono fasadę DK Oskard i dobudowano: salę kinową z 48 miejscami, salę wielofunkcyjną dla 100 osób oraz klubokawiarnię dla 150 osób.

Jak wskazała, obiekt został wyposażony w nowoczesną infrastrukturę "w postaci sprzętu i urządzeń dostosowanych do obowiązujących standardów w instytucjach kultury, w tym dla osób z niepełnosprawnościami".

Przy zmodernizowanym obiekcie stworzono także Park Rzeźb, który tworzą dzieła artystów goszczących na organizowanych przed laty plenerach "Aluminium Konin".

"Park przywrócił dziełom ich pierwotne przeznaczenie i znaczenie, a także pozwolił we właściwy sposób wyeksponować je w przestrzeni miasta. Część rzeźb została przekazana CKiS w depozyt przez Muzeum Okręgowe w Koninie" – zaznaczyła Parzyńska–Paschke.

Koszt inwestycji sięgnął 27 mln zł. Z budżetu województwa na rozbudowę obiektu przeznaczono 13 mln zł, a blisko 12 mln zł z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Źródło:

PAP

Autor:

Szymon Kiepel

Wątki tematyczne