EN

18.06.2021, 11:55 Wersja do druku

Kielce. Trwa plebiscyt „O Dziką Różę

Inne aktualności

Do obejrzenia został jeden spektakl, a potem już tylko gala finałowa i wyniki głosowania.

To jest już 28. edycja Plebiscytu Publiczności „O Dziką Różę". W ubiegłym roku z powodu pandemii nie udało się go przeprowadzić. W tym też nie obyło się bez zmian terminów i formuły.

Główne zasady pozostały jednak bez zmian. Publiczność Teatru im. Stefana Żeromskiego wybierze najlepszy spektakl, aktorkę oraz aktora.

W rywalizacji biorą udział cztery przedstawienia. „Loretta" George'a F. Walkera, w reżyserii dyrektora kieleckiego teatru Michała Kotańskiego. „Expiria", tu autorką koncepcji i choreografii jest Agnieszka Kryst, a spektakl to koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie oraz Art Stations Foundation z Poznania. Publiczność może też głosować na „Klątwę rodziny Kennedych" Jolanty Janiczak, w reżyserii Wiktora Rubina.

W tegorocznej edycji bierze udział również spektakl „Dance Mom", Autorem koncepcji i choreografii jest Wojciech Grudziński. To z kolei koprodukcja z Nowym Teatrem w Warszawie oraz Komuną Warszawa. Trzy pierwsze przedstawienia były już prezentowane. Obejrzeć można jeszcze „Dance Mom", przedstawienie w ramach plebiscytu odbędzie się w środę, 23 czerwca. Bilety rezerwować można w dniu prezentacji od godz. 12, dzwoniąc pod numer: 41344 75 00 lub 512 945191.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Plebiscyt „O Dziką Różę

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kielce nr 139 dodatek Co Jest Grane

Autor:

Alina Janusz