EN

3.07.2021, 16:29 Wersja do druku

Gdańsk. Wracają letnie koncerty aktorów w Amfiteatrze Orana. Jutro Krystyna Stańko i Edyta Herbuś

Inne aktualności

Wakacje rozpoczęte, czas więc na lipcowe i sierpniowe koncerty piosenki aktorskiej w Amfiteatrze Orana w Parku Oruńskim. W niemal każdą niedzielę lipca i sierpnia, o godz. 18, występować będą popularni aktorzy, znani z desek teatralnych oraz szklanego ekranu. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Pisze Paulina Chełmińska w portalu gdansk.pl.

W tym roku na deskach Amfiteatru wystąpią: Krystyna Stańko i Edyta Herbuś (4.07), Joanna Moro (11.07), Olga Szomańska (18.07), Jacek Kawalec (25.07), Artur Gotz (1.08), Krystyna Tkacz (8.08), Maciej Musiałowski (15.08) oraz Beata Olga Kowalska (22.08). Finałowy koncert wykonają w sobotę, 28 sierpnia, o godz. 18.00, Krzysztof Antkowiak i Joanna Kondrat, którzy wystąpią w ramach Dnia z Hospicjum Dutkiewicza.

Park Oruński, jeden z najstarszych parków i drugi co do wielkości park miejski w Gdańsku, dzięki Scenie Muzycznej GAK od trzech sezonów w okresie letnim staje się miejscem spotkań artystów z gdańską publicznością. Jest to jedyne takie miejsce w Trójmieście, w którym mieszkańcy mogą na świeżym powietrzu, bezpłatnie, posłuchać piosenki aktorskiej. W poprzednich sezonach na deskach Orany wystąpili m.in. Sonia Bohosiewicz, Emilian Kamiński, Stanisława Celińska, Katarzyna Skrzynecka, Anna Dereszowska, Katarzyna Żak, Lech Dyblik, Hanna Śleszyńska, Piotr Polk, Mariusz Drężek oraz Dorota Stalińska. W ubiegłym roku, ze względu na pandemię, koncerty odbyły się dopiero we wrześniu. Wystąpili wówczas m.in. Anna Guzik, Zbigniew Zamachowski oraz Natasza Urbańska.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wracają letnie koncerty aktorów w Amfiteatrze Orana. Jutro Krystyna Stańko i Edyta Herbuś

Źródło:

www.gdansk.pl
Link do źródła

Autor:

Paulina Chełmińska

Data publikacji oryginału:

03.07.2021

Wątki tematyczne