06.03.2021, 09:39 Wersja do druku

Gdańsk. Ostatni weekend przed obostrzeniami: koncerty, spektakle i propozycje online

Inne aktualności

W ten weekend - ostatni przed nowymi obostrzeniami, które rząd wprowadza dla całego województwa pomorskiego 13 marca - rozpocznie się świętowanie wypadającego 8 marca Dnia Kobiet - pierwsze rozrywki z tej okazji czekają na nas już w niedzielę, 7 marca. Ponadto nie zabraknie okazji do spędzenia czasu kulturalnie w teatrze, filharmonii i galeriach sztuki. Wiele interesujących wydarzeń będzie odbywało się także online. Pisze Agata Olszewska w portalu gdansk.pl.

Na ciekawą propozycję teatralną dla dzieci i młodzieży zaprasza Teatr Miniatura (Gdańsk, al. Grunwaldzka 16). W piątek, sobotę i niedzielę, 5-7 marca, ponownie zobaczymy na Dużej Scenie „Czarnoksiężnika z Krainy Oz” na podstawie powieści Franka Bauma - czyli ukochaną klasykę w aktorsko-lalkowym wydaniu. Dla Teatru Miniatura historię o Dorotce i jej niezwykłych przyjaciołach wyreżyserował Arkadiusz Klucznik - aktor lalkarz, wykładowca i doświadczony reżyser teatru lalkowego.

Tym, którzy jakimś cudem nie czytali powieści Franka Bauma, która do dziś inspiruje twórców teatralnych i filmowych, albo chcieli by ją sobie przypomnieć, przypominamy, że to pełna ciepła, wzruszająca opowieść o mieszkającej na szarych polach Kansas Dorotce, która marzy o innym, kolorowym życiu. W spektaklu Arkadiusza Kluczunika jedyną ucieczką od codzienności jest dla niej... wirtualny świat internetu. Dorotka niespodziewanie trafia do Krainy Oz, niesamowitego świata wykreowanego przez nastolatka Oza. Czy uda jej się wrócić do Kansas? Pomogą jej w tym trzej przyjaciele - Strach na Wróble, który nie ma rozumu, Blaszany Drwal pozbawiony serca i tchórzliwy Lew.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ostatni przed obostrzeniami weekend w Gdańsku: koncerty, spektakle i propozycje online

Źródło:

www.gdansk.pl
Link do źródła

Autor:

Agata Olszewska

Data:

05.03.2021

Wątki tematyczne