EN

17.04.2024, 12:50 Wersja do druku

Gdańsk. Nowe murale obok stacji PKM Niedźwiednik poświęcone Pawłowi Huelle

Inne aktualności

Niedaleko stacji PKM Gdańsk Niedźwiednik powstaje mural dedykowany Pawłowi Huelle. Inicjatorem akcji jest Pomorska Kolej Metropolitalna, a autorami Iwo Arabski i Jakub Morozowski. Mural z portretem Pawła Huelle ma być gotowy na początek maja i nawiązuje do powieści "Weiser Dawidek". 

Paweł Huelle uwieczniony na muralu

Paweł Huelle, z Trójmiastem związany był przez całe życie. Ukończył Wydział Filologii Polskiej, gdzie później został wykładowcą. Przez lata pracował jako dziennikarz i redaktor - w Biurze Informacji Prasowej "Solidarności" oraz gdańskim oddziale Telewizji Polskiej.

Szerszej publiczności dał się poznać jako autor powieści i tomów opowiadań. Jednak najbardziej znany był z powieści "Weiser Dawidek" i "Mercedes Benz", które opisywały losy gdańszczan na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci.

Za swoją twórczość otrzymał wiele prestiżowych nagród. Wśród nich m.in. paszport "Polityki", nagrodę Fundacji im. Kościelskich. Na swoim koncie ma też nagrody przyznawane przez władze państwowe: Krzyże Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski oraz Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". W 2010 r. otrzymał przyznawaną przez prezydenta Gdańska nagrodę Neptuna.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Nowe murale obok stacji PKM Niedźwiednik poświęcone Pawłowi Huelle

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

MG

Data publikacji oryginału:

16.04.2024