EN
22.08.2022, 09:20 Wersja do druku

Częstochowa. Ul. Mielczarskiego pełna ludzi. Druga edycja festiwalu eFKA

Inne aktualności

Relacja - to motyw przewodni drugiego Festiwalu Kultury Alternatywnej organizowanego przez częstochowską Fundację Oczami Brata, znanej z pracy na rzecz osób z niepełnosprawnościami, ale równie aktywnej w kulturze.

O jakie relacje chodzi? - Między ludźmi, sąsiadami, artystami. Poczucie, że wszyscy stanowimy jedną społeczność, w ostatnim czasie mocno się zatraciło - mówi Paweł Bilski, szef fundacji i dyrektor artystyczny festiwalu.

Wydarzenia tegorocznego festiwalu koncentrują się na ul. Mielczarskiego – łączącej dworzec główny z Galerią Jurajską - gdzie ustawiono małą i dużą scenę, a na stałe fundacja prowadzi kawiarnię Alternatywa 21, zatrudniającą osoby z niepełnosprawnościami.

Festiwal rozpoczął się w sobotę, 20 sierpnia od parady z pl. Biegańskiego na ul. Mielczarskiego. Tu  już trwał m.in. Międzynarodowy Plener Artystyczny „Relacje", którego komisarzem jest plastyczka i animatorka kultury Anita Grobelak. Pierwszego dnia festiwalu nie zabrakło również muzyki. Wystąpili Jan Samołyk, Agata Pośnik i Marta Burdynowicz, zwyciężczyni telewizyjnego programu "The Voice of Poland". Można też było zobaczyć dwie najnowsze produkcje Teatru Nowego w Częstochowie: „[email protected] covidowa" i „Powarkiwania Drogi Mlecznej".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ul. Mielczarskiego pełna ludzi. Druga edycja festiwalu eFKA [ZDJĘCIA]

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

th

Data publikacji oryginału:

21.08.2022

Wątki tematyczne