EN

2.09.2020, 08:19 Wersja do druku

Częstochowa. Muzeum zaprasza na piątek wypełniony opowieściami o Witkacym

Inne aktualności

"Witkacy. Niezwykła biografia. Fascynujące portrety" to tytuł wykładu, który w piątek 4 września o godz. 18 wygłosi w ratuszu historyk sztuki Natalia Kruszyna. Bilety kosztują 10 zł - w cenie jest możliwość zwiedzenia wystawy "Witkacy" prezentowanej w Galerii Dobrej Sztuki.

Historyk sztuki i pracowniczka Muzeum Historii Katowic Natalia Kruszyna po raz kolejny przyjęła zaproszenie, które wystosowało Muzeum Częstochowskie. Powodu ponownie dostarczy zaś Stanisław Ignacy Witkiewicz. Tu przypomnienie: w styczniu 2019 r. Kruszyna opowiadała o "Asymetrycznej Damie", częstochowiance Eugenii Wyszomirskiej, której artysta poświęcił kilkadziesiąt portretów (pisaliśmy o niej TUTAJ).

Okazji do powrotu do Częstochowy dostarczy wykład "Witkacy. Niezwykła biografia. Fascynujące portrety". Zaplanowano go na piątek 4 września na godz. 18 w ratuszu. Co warto podkreślić, będzie to pierwsze tego typu wydarzenie, na które instytucja zaprosi od czasu pandemii (poprzednie propozycje organizowano on line albo w plenerze). Ilość miejsc ograniczona, a podczas wydarzenia obowiązuje reżim sanitarny. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w ratuszu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Muzeum Częstochowskie zaprasza na piątek wypełniony opowieściami o Witkacym

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

zs

Data publikacji oryginału:

01.09.2020 21:57

Wątki tematyczne