EN
22.03.2021, 08:20 Wersja do druku

Częstochowa. Międzynarodowy Dzień Teatru w dobie pandemii. Widzowie mogą nagrywać życzenia

Inne aktualności

To będzie drugi już z rzędu Międzynarodowy Dzień Teatru, podczas którego widzowie nie zasiądą w Teatrze im. Mickiewicza. Swoimi życzeniami mogą jednak wesprzeć ludzi teatru w tym szczególnym dniu. Nagrania można przesyłać do 22 marca.

Międzynarodowy Dzień Teatru uchwalono w 1961 r. na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu. Wspomniane wydarzenie datowane jest 27 marca 1957 r.

Święto to corocznie obchodzone było również w Częstochowie. Niestety, pandemia koronawirusa sprawiła, że drugi raz z rzędu Teatr im. Mickiewicza nie zaprosi widzów do siebie. Rok temu, dokładnie w połowie marca, instytucje po raz pierwszy zmuszone były zawiesić działalność i odwołać wszystkie swoje plany. W tym roku wydawało się, że dzięki warunkowej zmianie obostrzeń zarządzonej w lutym tym razem uda się świętować wspólnie z publicznością. Nadzieje te zburzyła konferencja, która odbyła się 17 marca. Rządzący ogłosili wówczas, że od 20 marca do 9 kwietnia zwiększone restrykcje obejmą cały kraj. Stąd ponowne zawieszenie działalności wszelkich instytucji kultury.

Widzowie, którzy liczyli na to, że 27 marca zobaczą na dużej scenie "Cudowną terapię" w reżyserii Tomasza Mana, będą rozczarowani. Pozostaje im złożyć sobie i wszystkim ludziom teatru życzenia, by sytuacja jak najszybciej wróciła do normalności.

- 27 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru i chcielibyśmy razem z Państwem złożyć życzenia Teatrowi. Będą to niezwykle ważne słowa w kolejnym tak trudnym dla sztuki i nas wszystkich roku. Dlatego nie zwlekajmy, życzmy sobie najlepiej! - zachęca Teatr im. Mickiewicza na swojej facebookowej stronie.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Międzynarodowy Dzień Teatru w dobie pandemii. Częstochowscy widzowie mogą nagrywać życzenia

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Częstochowa” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Zuzanna Suliga

Data publikacji oryginału:

22.03.2021