EN
18.02.2022, 13:37 Wersja do druku

Bytom. Bezrobotni tancerze na scenie

Inne aktualności

Ciekawy program. Nietypową ofertę dla bezrobotnych absolwentów Wydziału Teatru Tańca przygotował bytomski Powiatowy Urząd Pracy. Skorzystanie z niej przyniosło im wiele pożytku.•

Urząd we współpracy z Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark zachęcił młodych artystów do wzięcia udziału w pilotażowym i innowacyjnym programie stażowym. W jego trakcie zarejestrowani w PUP tancerze między pod okiem specjalistów innymi uczyli się nowych technik scenicznych, poznawali tajniki pedagogiki teatru i choreografii, a także uczyli się, jak finansować przedsięwzięcia artystyczne.

Uczestnikom programu zaoferowano poza tym płatny staż w Teatrze Rozbark oraz zatrudnienie na umowę o pracę w ramach robót publicznych po zakończeniu stażu. Ma ona obowiązywać przez cztery miesiące. - Otwartość bytomskiego urzędu pracy i przygotowanie dla nas sprofilowanego programu, nie tylko dala szansę młodym, zdolnym ludziom, ale realnie wzbogaciła nasz teatr o kadrę, która została przeszkolona w ramach realnych i specyficznych potrzeb teatru - mówi Anna Piotrowska, dyrektorka Teatru Tańca.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Bezrobotni tancerze na scenie

Źródło:

Życie Bytomskie nr 7

Autor:

ibn

Data publikacji oryginału:

14.02.2022