EN
19.03.2021, 15:15 Wersja do druku

Białystok.Próby do „Boga mordu” w Teatrze Dramatycznym

Inne aktualności

Mimo obostrzeń, Teatr Dramatyczny im. Aleksandra Węgierki nie zwalnia tempa. Właśnie rozpoczęły się próby do spektaklu „Bóg mordu” w reżyserii Katarzyny Deszcz. Premiera zaplanowana jest na 16 kwietnia.


fot. Ewa Krajewska

– Najprawdopodobniej będzie to jedna z ostatnich premier przed remontem Teatru, więc będzie ona miała szczególne znaczenie zarówno dla pracowników, jak i widzów. 
W związku z tym wydarzenie zyska swego rodzaju wartość sentymentalną – zauważa Piotr Półtorak, Dyrektor Teatru Dramatycznego. 

„Bóg mordu” to komedia przedstawiająca dwie pary małżeńskie, które chcą kulturalnie załatwić sprawę bójki swoich dzieci. Niewinne spotkanie powoduje, że z każdym wypowiedzianym słowem, rośnie napięcie między bohaterami i dochodzi do konfliktu, który zmienia komedię w dramat społeczny. 

Sztuka autorstwa Yasminy Rezy – francuskiej aktorki i dramatopisarki – jest wystawiana na całym świecie. Na jej podstawie powstał film „Rzeź” w reżyserii Romana Polańskiego. Spektakl w Teatrze Dramatycznym wyreżyseruje Katarzyna Deszcz. Białostockiej publiczności znana jest z realizacji takich spektakli, jak: „Pięć kilo cukru”, „Romeo i Julia”, „Balladyna”, czy „Samobójca”.

– Bardzo się cieszę, że ponownie mam okazję współpracować z Teatrem Dramatycznym. Zespół aktorski tworzą niezwykle zdolni i utalentowani ludzie, z którymi przygotowywanie sztuki jest inspirującym doświadczeniem. Po pierwszych próbach już widzę, że „Bóg mordu” zapowiada się intrygująco. Jest to dla mnie również ogromne wyzwanie z tego względu, że „Bóg mordu” był już wystawiany na wielu scenach i zależy mi na tym, aby zachować komediowy charakter sztuki – wyjaśnia Katarzyna Deszcz, reżyser spektaklu.

Katarzyna Deszcz jest znaną i cenioną osobą w środowisku teatralnym. Zajmuje się nie tylko reżyserią spektakli, lecz także pracą pedagogiczną. Od wielu lat prowadzi warsztaty zarówno dla reżyserów, jak i aktorów w różnych ośrodkach teatralnych w Polsce i na świecie. W obsadzie „Boga mordu” będzie można zobaczyć Arletą Godziszewską, Kamilę Wróbel-Malec, Bernarda Banię oraz Patryka Ołdziejewskiego.

Bilety na najnowszy spektakl Teatru Dramatycznego dostępne są już w sprzedaży: na stronie dramatyczny.pl oraz w kasie.

Źródło:

Materiał nadesłany