EN

29.09.2020, 10:00 Wersja do druku

Białystok. Wybrano solistów do "Wesołej wdówki"

Inne aktualności

Opera i Filharmonia Podlaska przeprowadziła casting do operetki "Wesoła wdówka". Premiera produkcji planowana jest na styczeń 2021 roku.

Już niebawem będzie można obejrzeć kolejną produkcję Opery i Filharmonii Podlaskiej - operetkę "Wesoła wdówka" F. Lehára. Jej premiera zaplanowana jest na 16 stycznia 2021 roku.

W miniony weekend trwały przesłuchania do głównych ról tego spektaklu, o które rywalizowała rekordowa ilość ponad siedemdziesięciu śpiewaczek i śpiewaków.

Oto artyści, którzy zostali wybrani do poszczególnych ról: Hanna Glawari - Dorota Wójcik, Walentyna - Agnieszka Sokolnicka / Magdalena Stefaniak, Hrabia Daniło - Arkadiusz Anyszka / Adam Zaremba, Kamil de Rossillon - Hubert Stolarski / Szymon Rona. Próby do produkcji rozpoczną się na początku grudnia.

"Wesoła wdówka" to operetka Franciszka Lehára w trzech aktach z 1905 roku. Premiera miała miejsce w Wiedniu w Theater an der Wien 30 grudnia 1905 roku. Libretto zostało napisane przez Victora Léona i Leo Steina. To właśnie z tej operetki pochodzi słynna aria "Usta milczą, dusza śpiewa".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"Wesoła wdówka" w Operze Podlaskiej. Wybrano solistów

Źródło:

Białystok Online

Autor:

Anna Dycha