EN

27.04.2021, 09:05 Wersja do druku

Białystok. Awaria w operze. Duża scena nieczynna, wydarnia na Kameralnej i w Amfiteatrzeze

Inne aktualności

Podczas rutynowej próby pożarowej w Operze i Filharmonii Podlaskiej - Europejskim Centrum Sztuki doszło do awarii. Uszkodzeniu uległa opuszczana brama przeciwpożarowa zainstalowana między widownią a sceną - tak wynika z oficjalnego komunikatu przesłanego przez rzecznik OiFP Małgorzatę Jopich. Pracownicy zapewniają, że wszystko jest po kontrolą.

- Instytucja taka jak nasza musi raz na kwartał przeprowadzić próbę pożarową. Odbywa się ona według ściśle ustalonego schematu i polega na sprawdzaniu działania poszczególnych systemów ochrony przeciwpożarowej (czujek, drzwi, klap dymowych, sygnałów dźwiękowych itp.). Awaria nastąpiła podczas takiej właśnie rutynowej próby, w momencie uruchomienia głównej bramy pożarowej na dużej scenie - opowiada Małgorzata Jopich.

Rzecznik OiFP zapewnia, że podczas próby pożarowej obecne były tylko osoby do tego uprawnione. - Nikomu nic się nie stało, nie ma zniszczeń, poza uszkodzeniem grodzi - dodaje.

Na razie nie wiadomo, ile czasu zajmie zreperowanie usterek. Głównym krokiem w tym kierunku jest demontaż grodzi przeciwpożarowej. Dopiero wtedy pracownicy będą mogli oszacować straty i koszty naprawy. - W tej chwili jesteśmy na etapie wyłaniania wykonawcy prac związanych z naprawą - podkreśla rzeczniczka.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Awaria w operze. Duża scena będzie nieczynna

Źródło:

Kurier Poranny nr 79/26-04-21