Międzynarodowy Festiwal

Międzynarodowy Festiwal "Konfrontacje Teatralne" XIII edycja (od 08.10.2008 do 12.10.2008)

Organizator

Centrum Kultury w Lublinie

ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin

Międzynarodowy Festiwal "Konfrontacje Teatralne"
Lublin, 8-12 października 2008 r.


8.10
16.00 Teatr Jeleniogórski im C.K. Norwida, Jelenia Góra "Podroż poślubna" (65min) Sala Czarna CK
17.30 Teatr Polski, Bielsko-Biała, "Żyd" (85min) Chatka Żaka
19.00 Teatr im. J. Osterwy, Lublin, "Sarmacja", (180min), otwarcie festiwalu Teatr im. J. Osterwy
19.00 Teatr Novogo Fronta, Czechy "Dybbuk" (60min) ArtStudio, Chatka Żaka
21.00 Projekt Tikkun - Pink Freud/ Horny Tress/kwartet Rogiński, Manetka, Kucharczyk, Moretti (150min) - koncert wirydarz CK

9.10
16.00 Ryski Teatr Dramatu Rosyjskiego, Łotwa "Król i błazen" (100min) ArtStudio, Chatka Żaka
18.00 Teatr Jeleniogórski im C.K. Norwida, Jelenia Góra "Gog i magog" (55min) Klub Centrala
19.15 Teatr "Stary Dom", Rosja "Uczucia" (90min) Teatr im. J. Osterwy
21.00 Seminar Hakibutz, Izrael "La Mariposa" (70min) Sala Nowa CK

10.10
16.00 The Ocean of Sugar, Izrael "The TimeKeepers" (70min) Sala Czarna CK
18.00 Scena Prapremier InVitro, Lublin "Nic co ludzkie" (90min) ArtStudio, Chatka Żaka
20.00 The Ocean of Sugar, Izrael "The TimeKeepers" (70min) Sala Czarna CK
21.30 Teatr Provisorium i Kompania "Teatr", Lublin "Homo Polonicus" (90min) Sala Nowa CK


11.10
16.00 Laboratorium Dramatu, Warszawa "Maestro" (90min) Teatr im. J. Osterwy
18.00 Teatr Satyry na Wasiliewskiej, Rosja "Daniel Stain - tłumacz" (140min),
prapremiera, (spektakl tłumaczony na język polski) Chatka Żaka
20.45 Laboratorium Dramatu, Warszawa "Przylgnięcie" (90min), prapremiera ArtStudio, Chatka Żaka
22.30 Laboratorium Dramatu, Warszawa "Nasza klasa"- czytanie dramatu Teatr im. J. Osterwy

12.10
12.00 sesja naukowa poświęcona "polsko - polskiej" dyskusji o sprawie relacji polsko - żydowskich; Trybunał Koronny
15.00 Theatre Company Jerusalem, Izrael "Shulem" (70min) Sala Nowa CK
16.30 Teatr Albatross, Szwecja "Orkiestra" (60min) Sala Czarna CK
18.00 Van Dijck, Turbiasz & Dehollander, Belgia "We Save No Lives" (70min) ArtStudio, Chatka Żaka
(spektakl tłumaczony na język polski)
20.00 neTTheatre - Chorea, Łódź "Psalmy" (90min) Warsztaty, ul. Popiełuszki
21.00 Van Dijck, Turbiasz & Dehollander "We Save No Lives" (70min) ArtStudio, Chatka Żaka
(spektakl tłumaczony na język polski)
22.00 Theatre Company Jerusalem, Izrael "Shulem" (70min) Sala Nowa CK


Imprezy towarzyszące

Galeria Konfrontacji: "Izrael" - wystawa fotografii;
9.10, godz. 12.00, Klub Centrala, Centrum Kultury, "Z archiwum festiwalu" - pokaz filmów Grażyny Stankiewicz;

Marzec 68. Pożegnania i powroty.
10.10, godz. 13.00, Klub Centrala, Centrum Kultury, "Szczęśliwi Żydzi" (6min), "Don Kichot" (47min), "Kabaret Polska" (49min) - pokaz filmów;
11.10, godz. 13.00, Klub Centrala, Centrum Kultury, "Rodzina wypędzonych" (30 min) - pokaz filmu; Po filmie spotkanie z twórcami Grzegorzem Brzozowski i Magdaleną Kowalczyk.

12.10, godz.11.00, Klub Centrala, Centrum Kultury "Sztuka (w) dialogu" film w reż. Katarzyny Lisiak

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów