EN

24.08.2022, 14:06 Wersja do druku

Wrocław. W Operze koncert z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy

Inne aktualności

Klasyka opery ukraińskiej, polskiej i włoskiej znalazła się w programie koncertu „Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej”, który – z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy – odbędzie się w czwartek w Operze Wrocławskiej.

Koncert „Najpiękniejsze głosy Opery Lwowskiej”, w wykonaniu artystów z Opery Lwowskiej, będzie składał się z dwóch części – poinformowała PAP Katarzyna Aszkiełowicz z biura prasowego Opery Wrocławskiej.

W pierwszej melomani będą mogli wysłuchać fragmentów oper ukraińskich kompozytorów. Będzie to m.in. uwertura do opery „Taras Bulba” Mykoły Łysenki (1842-1912), twórcy ukraińskiej opery narodowej. Zaprezentowane zostaną również fragmenty opery „Zaporozhets za Dunayem” Semena Hulaka (1813-1873) oraz kompozycje Yuliy Meitus (1903-1997).

W pierwszej części koncertu będzie można wysłuchać również fragmentów twórczości Stanisława Moniuszki – arii ze „Strasznego dworu” oraz „Halki”.

Z kolei w drugiej części artyści – chór, orkiestra i soliści Opery Lwowskiej - wykonają fragmenty dzieł mistrzów opery włoskiej. Będzie to „Traviata”, „Aida”, „Trubadur” oraz „Don Carlos” Giuseppe Verdiego, „Madame Butterfly” Giacomo Pucciniego, oraz intermezzo z „Rycerskości wieśniaczej” Pietro Mascagniego.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne