EN

10.04.2024, 20:03 Wersja do druku

Wrocław. Scena Jest Twoja: Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich 2024

Już po raz 23. Centrum Kultury Agora zaprasza na Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich. Wyjątkowe wydarzenie kultywujące ducha teatru odbędzie się 26-27 kwietnia.Jakie atrakcje czekają na nas w tym roku?

fot. mat. organizatora

Inne aktualności

Zbliża się chwila, w której miłośnicy teatru będą mieli okazję doświadczyć czegoś wyjątkowego. Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich, znany ze wspierania sztuki scenicznej i odkrywania niezwykłych talentów, znów otwiera swoje podwoje, obiecując niezapomniane wrażenia.

Tradycja, talent, triumf!

FeTA to wieloletnie wydarzenie teatralne, podczas którego prezentowane są najciekawsze i starannie wyselekcjonowane monodramy z całej PolskiAdepci sztuk teatralnych mają możliwość sprawdzenia swoich umiejętności przed publicznością i profesjonalnym jury. W ostatnich latach do grona jurorskiego należeli m.in: Jan Peszek, Dorota Pomykała, Anna Dymna, Agnieszka Przepiórska, Andrzej Seweryn, Joanna Szczepkowska, Kinga Preis czy Wiesław Komasa.

Jednym z najbardziej oczekiwanych momentów będzie prezentacja kilkunastu monodramów, które w naborze wyłonili: Paweł Palcat – aktor teatralny, reżyser i pedagog oraz Anna Borowska – koordynatorka festiwalu. 26 kwietnia uczestnicy wezmą udział w kameralnych warsztatach pracy aktorskiej, a dzień później odbędzie się finałowa prezentacja. W tegorocznym jury finałowym zasiądą: Krzysztof Dracz, Magdalena Drab i Tomasz Schimscheiner. Laureat Srebrnego Talentu zostanie uhonorowany nagrodą pieniężna w wysokości 7 000 zł!

Od lat Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich jest nie tylko miejscem prezentacji wybitnych talentów, ale także świętem dla miłośników teatru. W tym roku partnerem CK Agora został Teatr Polski w Podziemiu, który odniósł niekwestionowany triumf na scenie artystycznej Wrocławia, przeistaczając gniew i sprzeciw w energię twórczą. Nasze imperatywy to: wolność tworzenia, przygotowywanie spektakli na najwyższym poziomie artystycznym i dialog z publicznością. W ramach wydarzenia odbędzie się wernisaż wystawy przybliżającej historię zespołu tego teatru.

Informacje o Festiwalu:

Festiwal ewidentnych Talentów Aktorskich

Centrum Kultury Agora, Serbska 5a

26.04 | 15:00-18:00 | Dla uczestników
Warsztaty pracy aktorskiej z Tomaszem Schimscheinerem

Zajęcia mające na celu integrację oraz budowanie przyjaznej i otwartej atmosfery, która pozwoli lepiej zaprezentować się przed jurorami i publicznością.

26.04 | 18:30 | Wstęp wolny
Wernisaż wystawy Teatru Polskiego w Podziemiu

Ekspozycja złożona z plakatów, elementów scenografii, kostiumów oraz zdjęć autorstwa m.in. Natalii Kabanov.

27.04 | 10:00-18:00 | Wstęp wolny
Otwarty przegląd monodramów

Prezentacja kilkunastu najlepszych monodramów z całej Polski z udziałem jury i publiczności. Omówienie wystąpień przez jury, ogłoszenie werdyktu i nagrodzenie laureatów.

Dołącz do nas!

Strona organizatora:https://www.ckagora.pl/festiwal-ewidentnych-talentow-aktorskich-2024-program-wydarzenia/

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1130655261643543

Źródło:

Materiał nadesłany