EN

28.04.2021, 10:17 Wersja do druku

Wrocław. Opera daje oddech - warsztaty online

Inne aktualności

 „Ćwiczenia głosowe bardzo wspierają oddech" - słyszymy w filmie instruktażowym zamieszczonym w sieci przez Operę Wrocławską. „Opera daje oddech" to wyjątkowy cykl warsztatów online.

Zajęcia uczą przede wszystkim technik prawidłowego oddychania i pomogą poprawić dykcję, szczególnie ważną w dobie noszenia maseczek.

- Pomyśleliśmy, że możemy się podzielić tym, co my potrafimy robić, bo jesteśmy teatrem muzycznym i potrafimy śpiewać, potrafimy prawidłowo też używać tego aparatu i całego tego toru przeponowego do oddychania, co być może dla osób, które nie są śpiewakami, nie jest takie oczywiste - powiedziała na antenie TVP Kultura Halina Ołdakowska, dyrektor Opery Wrocławskiej.

Bezpłatne spotkania prowadzą artyści Baletu i Chóru Opery Wrocławskiej. Wszystkie odcinki warsztatów znajdziemy na jej kanale na YouTubie. Ćwiczenia przeznaczone są dla wszystkich bez względu na wiek i są bardzo bezpieczne. Artyści uznali, że będzie to ich forma wsparcia dla osób, które borykają się z problemami oddechowymi po przebytej chorobie. Partnerem projektu jest Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Opera daje oddech

Źródło:

Gazeta Polska codziennie Nr 89

Autor:

(SK)

Wątki tematyczne