EN
10.04.2021, 08:39 Wersja do druku

Wrocław. Kultura online: jazz, Grechuta i sztuka nie tylko współczesna

Inne aktualności

Jazzowe improwizacje, piosenki Marka Grechuty w nowych aranżacjach i zajęcia dla dzieci i dorosłych w muzeach - oto kulturalne propozycje na zaczynający się właśnie weekend. Pisze Rafał Zieliński w Gazecie Wyborczej-Wrocław.

Jazz w NFM

Jazztopad Festival we współpracy z Polskim Instytutem Kultury w Nowym Jorku zaprasza na streamingi koncertów z cyklu Wielka Improwizacja w Narodowym Forum Muzyki. Już w niedzielę, 11 kwietnia, o godz. 20 w Sali Czerwonej wystąpi duet wokalno-kontrabasowy Maniucha & Ksawery, czerpiący inspiracje z tradycyjnych, a dzisiaj coraz bardziej zapominanych pieśni rozległego Polesia na Ukrainie. W swoich kompozycjach tych dwóch artystów łączy jazzową improwizację z piosenkami wiosennymi, żniwnymi i weselnymi, kołysankami, tworząc narrację o cyklach natury i życia ludzkiego. Transmisja koncertu na żywo odbędzie się w internetowych kanałach kilku instytucji, w tym na kanale Narodowego Forum Muzyki.

Mariusz Kiljan śpiewa Grechutę

Nowy recital aktora Mariusza Kiljana złożony jest z nowych interpretacji piosenek Marka Grechuty. Premierowo spektakl pokazany został 15 grudnia 2019 podczas Koncertu Galowego wrocławskiego festiwalu "Grechuta. Inspiracje-Interpretacje". Usłyszymy piosenki z repertuaru zespołu Anawa ubrane w nieoczywiste aranżacje: artysta postawił m.in. na mocne, elektroniczno-rockowe wykrzykiwane manifesty, mantryczne pętle, jazzowe saksofonowo-gitarowe improwizacje i różnorodność brzmień i barw. Spektakl będzie transmitowany na stronie Teatru Polskiego w sobotę o godz. 19 i w niedzielę o godz. 17. Bilety 20, 10 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Kultura online: jazz, Grechuta i sztuka nie tylko współczesna [PROPOZYCJE NA WEEKEND]

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Wrocław online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Rafał Zieliński

Data:

09.04.2021 17:30

Wątki tematyczne