Inne aktualności
- Francja. Aktorka Elizabeth Duda: chcę wypełnić lukę w obecności poezji Miłosza we Francji 21.12.2024 12:43
- Kraków. Projekt „Kultura – pomimo ciemności i ograniczeń 2024” 21.12.2024 11:27
- Lublin. Gruziński balet, Koncert Wiedeński i noworoczne widowisko w CSK 20.12.2024 17:42
- Warszawa. Fundacja Ivana Wyrypajewa Teal House otworzyła program „Art Integration” 20.12.2024 17:35
- Olsztyn. Spektaklem „Setka Jaracza” teatr obchodzi podwójny jubileusz 20.12.2024 17:02
- Warszawa. „Urodziny Leśmiana”. Koncert relaksacyjny, czytanie performatywne i debata 20.12.2024 16:55
- Dolnośląskie. Teatralne królestwo ustanowiono w Nowinie 20.12.2024 16:35
- Warszawa. Nie żyje Svitlana Oleshko 20.12.2024 14:45
- Kraj. Nowy balet „Dziadek do orzechów i Król myszy” z Opery w Zurychu 20.12.2024 14:29
- Warszawa. O ekologii w operze. Dokumentacja opery „Szczur i Drzewo” 20.12.2024 13:25
- Warszawa. Dramat. I co? Tłumaczenia teatralne. Spotkanie w ramach cyklu „Książka w teatrze” 20.12.2024 13:19
- Lublin. Premiera „Cyberiady” 20.12.2024 13:10
- Toruń. Internetowa premiera filmu dokumentalnego z okazji 10-lecia Teatru Muzycznego 20.12.2024 11:30
- Warszawa. Reportaż z pokazu „Sprawa Dantona. Rekonstrukcja” w niedzielę na VOD Teatru Powszechnego 20.12.2024 11:29
3 września – Leszek Możdżer wraz z Orkiestrą Musicae Antiquae Collegium Varsoviense pod dyrekcją Maestro Marcina Sompolińskiego zainauguruje nowy sezon Warszawskiej Opery Kameralnej. Wykona światową prapremierę swojego dzieła "Kompozyt", skomponowanego na specjalne zamówienie WOK, w ramach programu zamówień kompozytorskich. Będzie to pierwszy z trzech koncertów artysty w tym sezonie.
Rok 2021 jest szczególny dla Warszawskiej Opery Kameralnej. Opera obchodzi 60-lecie swojego istnienia. Tego samego dnia, w którym 60 lat temu wystawiona została pierwsza opera WOK – 12 września – zapraszamy na wspaniałe obchody Jubileuszu. Na scenie po raz pierwszy z udziałem widzów „Gala Mozart Night” w rozszerzonej formule, z udziałem Królowej Baroku Simone Kermes. To dwuczęściowe show mozartowskie w reżyserii Tomasza Cyza, do którego podstawą fabularną jest ,,Così fan tutte’’, czyli operowa komedia pomyłek. Realizatorzy w błyskotliwy sposób połączyli w nim motywy z innych dzieł Mozarta - ,,Don Giovanniego’’, ,,Wesela Figara’’ oraz ,,Czarodziejskiego fletu’’.
12 września to również dzień pełen jubileuszowych atrakcji dla Warszawiaków. Zapraszamy do Zaczarowanego Ogrodu Mozarta przed teatrem WOK przy Alei Solidarności w godzinach od 10 do 17, gdzie przeniesiemy Państwa do czasów Mozarta. Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci.
26 września zapraszamy na inscenizowany koncert ,,Mozart da Capo al Fine’’ w reż. Marii Sartovej. Koncert dziewięciu Operowych uwertur Mozarta został ujęty w formę nietypowego spektaklu, w którym w emocjonalnej symbiozie z muzyką przeplata się różnorodność konwersacji takich jak: słowo, taniec, pantomima czy performens. Uwertury ułożone są w chronologiczną całość, a daty prawykonań pokrywają się z najważniejszymi wydarzeniami w życiu kompozytora. Ich subiektywna interpretacja, w formie surrealistycznej, poetyckiej, z filmowymi odnośnikami, pozwoli na inne spojrzenie na osobowość kompozytora – geniusza. Będzie to również dzień premiery płyty „Uwertury Mozarta” nagranej przez Orkiestrę MACV.
W czasie nadchodzącej jesieni 2021 Warszawska Opera Kameralna zaprasza na dwie premiery, kilkukrotnie przekładane ze względu na pandemię i długo oczekiwane przez publiczność:
W październiku odbędzie się premierowy spektakl dwóch jednoaktowych oper Gaetano Donizettiego: ,,Tłusty Czwartek i Nocny dzwoneczek’’: w reż. Grzegorza Chrapkiewicza. Jest to niezwykłe wydarzenie ze względu na swoją pierwszą w historii Teatru inscenizację.
W listopadzie zaplanowana jest, przenoszona już 3 razy ze względu na pandemię, premiera ,,Castor et Pollux’’ Jean Philippe’a Rameau, przygotowanej przez twórców obsypanej nagrodami ,,Armidy’’ Dedy Ch. Colonny – reżyseria, Francesco Vitali – scenografia i multimedia. Kierownictwo muzyczne spektaklu objął u Benjamin Bayl.
Należy dodać, że w Polsce tylko Warszawska Opera Kameralna będzie posiadać w swym repertuarze obie opery Donizettiego i jako jedyna sięga po twórczość mistrza francuskiego baroku - Rameau.
Na deski teatru powracają nasze bestsellery: „Don Giovanni’’ w reżyserii Michała Znanieckiego i scenografią Rafała Olbińskiego, operita ,,Maria de Buenos Aires’’ z Alicją Węgorzewską w roli główniej, Tango z Placido Domingo Juniorem i „Kwartet: z plejadą gwiazd: Olga Bończyk, Alicja Węgorzewską, Maciejem Miecznikowski, Ryszardem Minkiewiczem w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza.
W grudniu zapraszamy na pierwszy i jedyny w historii WOK spektakl baletowy ,,Dziadek do orzechów’’, którego premiera miała miejsce podczas pandemii i odbyła się bez udziału publiczności.
W trakcie całego sezonu niezmiennie towarzyszyć będzie słuchaczom Zespół Instrumentów Dawnych Warszawskiej Opery Kameralnej MACV oraz Zespół Wokalny WOK.
Wszystkie wydarzenia odbywać się będą w pełnym reżimie sanitarnym, zgodnie z aktualnymi wytycznymi rządowymi.
Szczegółowe informacje dotyczące biletów w Warszawskiej Operze Kameralnej znajdują się na stronie: operakameralna.pl.