EN
11.06.2022, 20:09 Wersja do druku

Warszawa. Prezentacje uczestników Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych – WSAD

Inne aktualności

12 czerwca o godz. 18.00 w Domu Kultury Zacisze odbędzie się pokaz spektaklu „Sceny”, a 19 czerwca o godz. 19.00 w Domu Kultury Świt spektaklu „Guéckédou jest w Gwinei”. Oba reżyseruje Arkadiusz Ziętek.

„Sceny” to prezentacja efektów pracy semestralnej uczestników Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych – WSAD.

Widzowie zobaczą fragmenty kilku dramatów, które posłużyły do intensywnej pracy nad metodami budowania postaci i relacji partnerskich na scenie. Jest to też wspólna próba nowych interpretacji sztuk współczesnych i klasycznych oraz odważny krok dla uczestników kursu ku światowi sztuki aktorskiej.

Najważniejszy był dla nas proces i wspólna nauka. „Sceny” nie są produktem. Pokażemy etap pracy, na którym grupa zatrzymała się (chociaż mogłaby pracować dalej). Są wspólnym momentem w procesie, który możemy z dumą pokazać widzom, którzy chcą i obejrzeć ciekawe realizacje sceniczne poszczególnych scen z dramatów, i pokibicować naszym Studentom.

Reżyseria: Arkadiusz Ziętek

Występuję studenci Weekendowe Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych WSAD: Krystian Jasionowski, Magdalena Saracen, Karol Dudek, Małgorzata Stefańska, Tomasz Rymarczuk, Marta Plawgo, Anna Skulska, Wojciech Śmigielski, Krzysztof Sobkowicz, Polina Szalak, Joanna Grabowska

Miejsce pokazu: Dom Kultury Zacisze, Warszawa, ul. Blokowa 1.

Wstęp wolny. Obowiązują zapisy poprzez kontakt telefoniczny z DK Zacisze. Zarezerwować wejściówkę można od 6.06.22.

Spektakl dla widzów w wieku 16+.

***

„Guéckédou jest w Gwinei”

Człowiek jest paradoksem. Nie jest szczęśliwy, gdy dostosowuje się do wymogów społecznych, żyjąc według cudzych zasad, ale nie potrafi również czerpać radości z tego, że na każdym kroku w pełni eksponuje swoją osobowość. Znalezienie w tym wszystkim „złotego środka” okazuje się najtrudniejszym zadaniem. Rodzina. Konstelacje. Zależności i strategie przetrwania. Miłość do księdza, lęk przed siostrzaną bliskością, bycie przenikliwszym od własnego terapeuty, potrzeba bycia bohaterem, samotność, niespełnienie zawodowe i strach przed brakiem sensu – to wszystko motywy znane nie tylko z filmów. W naszej pracy warsztatowej nad scenami postanowiliśmy się przyjrzeć się takim tematom.

Spektakl ten jest pokazem pracy Studentów Weekendowej Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych po semestrze nauki. Powstał on podczas Scen, jednego z przedmiotów w ramach WSAD prowadzonego przez Reżyserkę, Natalię Sołtysik.

Miejsce: Dom Kultury Świt, ul. Wysockiego 11, Warszawa

Reżyseria: Natalia Sołtysik

Występuję studenci Weekendowe Szkoły Aktorskiej dla Dorosłych WSAD: Marcin Bąk, Weronika Komosa, Katarzyna Waraksa, Grzegorz Zięba, Aleksandra Kilczewska, Patrycja Paszkowska, Sandra Pracz-Kudrej, Andżelika Szeląg, Justyna Lechowicz, Maja Zofia Sanak, Wojciech Górski, Adrianna Choina, Anna Bocianiak

Wstęp wolny.

Źródło:

Materiał własny