EN

21.05.2021, 14:07 Wersja do druku

Warszawa. Premiera "Pikniku pod Wiszącą Skałą" w Teatrze Narodowym

Inne aktualności

W sali Bogusławskiego Teatru Narodowego w Warszawie 29 maja odbędzie się premiera nowej adaptacji scenicznej powieści Joan Lindsay "Piknik pod Wiszącą Skalą" w reżyserii Leny Frankiewicz. W roli pani Appleyard wystąpi Ewa Wiśniewska.

Jak zapowiedziano na stronie Teatru Narodowego, "Piknik pod Wiszącą Skałą to teatralna, autorska wersja klasyki prozy australijskiej".

Akcja rozgrywa się w dniu św. Walentego 14 lutego 1900 roku. "W upalny, burzowy dzień mieszkanki pensji pani Appleyard wraz z kilkoma nauczycielkami wybierają się na piknik w pobliżu Wiszącej Skały. Za zgodą jednej z nich dziewczęta udają się na spacer po okolicy. Powróci tylko jedna z nich. Co zobaczyła? O czym opowie? Dlaczego nic już nie będzie takie samo?" - napisano o akcji przedstawienia.

W 1975 r. australijski reżyser Peter Weir przeniósł na ekran wydaną w 1967 r. powieść Joan Lindsay.

Reżyseria - Lena Frankiewicz. Adaptacja sceniczna i dramaturgia - Małgorzata Anna Maciejewska. Scenografia, kostiumy i światło - Katarzyna Borkowska. Muzykę skomponował Cezary Duchnowski. Choreografię opracowała Marta Ziółek. Za projekcje wideo odpowiada Natan Berkowicz.

Występują, m.in.: Oskar Hamerski (Albert Fitzhubert), Ewa Wiśniewska (Pani Appleyard), Małgorzata Kożuchowska (Mademoiselle), Anna Grycewicz (Panna Greta), Anna Lobedan (Panna Lumley), Michalina Łabacz (Miranda), Zuzanna Saporznikow (Irma), Marta Wągrocka (Marion), Paulina Szostak (Edyta), Justyna Kowalska (Blanche), Adam Szczyszczaj (Pastor), Gabriela Muskała (Pułkownikowa Fitzhubert), Piotr Kramer (Michel Fitzhubert) i Wiesław Cichy (Pułkownik Fitzhubert).

Jak poinformowano, "Piknik pod Wiszącą Skałą to szósta i ostatnia premiera Teatru Narodowego zaplanowana w tym sezonie".

Premiera - 29 maja o godz. 19 w sali Bogusławskiego Teatru Narodowego w Warszawie. Kolejne przedstawienia - 30 maja, 1-2 oraz 4-6 czerwca br.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne