EN

21.05.2021, 08:05 Wersja do druku

Warszawa. Pożegnanie z tytułem "Ludobójcy" w Teatrze Druga Strefa

Inne aktualności

12 czerwca o godz. 18.00 i 20.00 odbędą się ostatnie pokazy monodramu "Ludobójcy" w reżyserii i wykonaniu Pranaya Pawlickiego.

L U D O B Ó J C Y Żyją razem bez sporów, często przez stulecia. Na tej samej ziemi, pod tym samym niebem. Pewnego dnia pojawia się jednak ktoś, kto chce drugiego z tej wspólnoty wykluczyć. Tak było w latach trzydziestych w Europie, w dziewięćdziesiątym czwartym w Rwandzie, rok później w Srebrenicy. Sąsiedzi stali się ludobójcami. Czy ludobójcy odeszli wraz z XX wiekiem? A może są wśród nas i tylko czekają na odpowiedni moment? Są w Chinach, Czeczeni, Syrii, może również w Polsce… Czy grozi nam ludobójstwo?

Spektakl na podstawie literatury faktu i publicystyki.

Pranay Pawlicki (ur.1983), absolwent Wydziału Lalkarskiego Akademii Sztuk Teatralnych we Wrocławiu. Aktor, reżyser i dramaturg. Zawodowo związany z Teatrem Polskim im. A. Szyfmana w Warszawie, w którym jest asystentem reżysera i inspicjentem, czasami również występuje na jego scenie. Spektaklem "# w mojej stodole" (premiera 16.12.2019 r.) rozpoczął eksplorowanie formy monodramu, "LUDOBÓJCY" to druga odsłona tych poszukiwań i swoista kontynuacja wcześniej podjętych wątków, mimo, że to dwa niezależne przedstawienia.

#scenawpiwnicy | POŻEGNANIE Z TYTUŁEM

Czas trwania 60 minut

Działalność Teatru Druga Strefa współfinansuje Urząd m. st. Warszawy.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne