EN

7.10.2020, 11:34 Wersja do druku

Warszawa. Polska premiera musicalu "Thrill me. Historia Leopolda i Loeba"

Inne aktualności

16 października w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury odbędzie się polska premiera musicalu "Thrill me. Historia Leopolda i Loeba" autorstwa Stephena Dolginoffa w reż. Tadeusza Kabicza.

Jest rok 1924 i plan na zbrodnię doskonałą, motywowaną przeświadczeniem o byciu nadczłowiekiem. 

Nathan Freudenthal Leopold, Jr. i Richard Albert Loeb – młodzi, wykształceni, z dobrych domów, mordercy. 

Ich historia, wielokrotnie podejmowana przez popkulturę, stanowiąca inspirację dla filmu „Sznur” Alfreda Hitchcocka czy „Funny Games” Michaela Hanekego, doczekała się polskiej, teatralnej inscenizacji. Polska premiera sztuki autorstwa Stephena Dolginoffa odbędzie się 16 października i otworzy kolejny sezon artystyczny Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, w siedzibie Teatru, przy ul. Jagiellońskiej 26.

„Thrill me” to mrożący krew w żyłach musical przedstawiający historię tego legendarnego duetu, który w latach 20. popełnił jedną z najgłośniejszych zbrodni XX wieku. „Thrill me” to studium wieloznacznej, toksycznej relacji dwojga młodych ludzi, którzy natchnieni filozofią Nietzschego, pragną udowodnić swoją wyższość nad prawem, społeczeństwem i przede wszystkim drugim człowiekiem. To historia chłopców z sąsiedztwa, spragnionych sensacji i szukających wartości swojego życia w zbrodni. Ale przede wszystkim to uniwersalna opowieść o potrzebie bliskości, która ulega chorej manipulacji i niebezpiecznej idei. 

16 października, godz. 19.00 - PREMIERA 

17 października, godz. 17.00

18 października, godz. 19.00

Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury / Kino Praha, ul. Jagiellońska 26, Warszawa 

ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa 

+22 243 54 84, [email protected] 

mteatr.pl

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne