EN

27.08.2021, 19:44 Wersja do druku

Warszawa. Plany repertuarowe TR-u w nowym sezonie

Oto pierwsze informacje na temat programu jaki TR Warszawa przygotwał dla publiczności w sezonie artystycznym 2021/2022.

"Cząstki kobiety" / fot. Natalia Kabanow / mat. teatru

Inne aktualności

W niedzielę, 29 sierpnia 2021 roku zaprosimy publiczność na wyjątkowe wydarzenie multidyscyplinarne: koncert ANDRZEJ NOWAK organizowany w ramach tegorocznego Ephemera Festival. Autorem scenariusza tego muzyczno-teatralnego wydarzenia jest Piotr Kurek i Filip Lech, a opiekę reżyserską nad wydarzeniem sprawuje Grzegorz Jarzyna. Koncert w TR Warszawa odbędzie się dwukrotnie jednego dnia - 29 sierpnia br. o 17:00 i 20:00 na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8.

31 sierpnia oraz 2 września br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 będzie można zobaczyć “WOYZECKA” w reżyserii Grzegorza Jaremko, laureata nagrody Debiut TR 2017. Spektakl z dramaturgią Marcina Cecki oparty jest na motywach dramatu Georga Büchnera. W spektaklu występują: Jan Dravnel, Mateusz Górski, Rafał Maćkowiak, Maria Maj oraz Tomasz Tyndyk. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

3, 4, 5 oraz 7 września br. na Dużej Scenie Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Krakowie odbędą się kolejne pokazy spektaklu “3SIOSTRY’’ w reżyserii Luka Percevala. Spektakl powstał w koprodukcji TR Warszawa i Narodowego Starego Teatru im. Heleny Modrzejewskiej. Premiera spektaklu w Krakowie miała miejsce 15 maja br; a w Warszawie odbyła się 20 czerwca br. W spektaklu opartym na motywach dramatu Antona Czechowa “Trzy siostry” występują: Jacek Beler, Zygmunt Józefczak, Natalia Kalita, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Marta Ojrzyńska, Jacek Romanowski, Małgorzata Zawadzka, Mirosław Zbrojewicz oraz Oksana Czerkaszyna. W Warszawie spektakl będzie można zobaczyć 29, 30 października, 2, 3, 4, 5, 6 oraz 7 listopada br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Warto dodać, że w tym sezonie spektakl zobaczy także międzynarodowa publiczność festiwalowa, m.in. na 29. Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym “Divadlo” w Pilźnie. To nie jedyny zaplanowany pokaz spektaklu “3SIOSTRY” w ramach międzynarodowego tournée spektakli TR Warszawa TR ON TOUR 2021. O szczegółach będziemy informować wkrótce. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

3, 4 i 5 września oraz 5 grudnia br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zaprosimy na pokazy spektaklu “KLUB” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. To wyjątkowy spektakl, który powstał z inicjatywy i z udziałem aktorek IV roku Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, Julii Biesiady, Julii Borkowskiej, Marii Kozłowskiej, Katarzyny Lis, Adrianny Maleckiej, Magdaleny Sildatk, Bernadetty Statkiewicz, Moniki Szufladowicz, Heleny Urbańskiej i Emilii Walus. Scenariusz autorstwa Weroniki Szczawińskiej powstał na podstawie głośnej książki Matildy Voss Gustavsson "Klub". Premiera przedstawienia odbyła się 26 czerwca br. w Akademii Teatralnej, kolejny premierowy pokaz odbędzie się w TR Warszawa 3 września. “KLUB” prezentowany był już na 10. Festiwalu Sopot Non-Fictionw pierwszej połowie października zostanie pokazany ponownie w Akademii Teatralnej w Warszawie. 4 września br. po zakończeniu spektaklu odbędzie się spotkanie z twórczyniami przedstawienia, które poprowadzą Agata Adamiecka Roman Pawłowski. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

Pod koniec września br. zaprosimy publiczność na “STREAM” w reżyserii Katarzyny Minkowskiej, laureatki nagrody Debiut TR 2018. Autorami tekstu są Katarzyna Minkowska i Tomasz Walesiak; w spektaklu występują Mateusz Górski, Natalia Kalita, Maria Maj oraz Martyna Byczkowska i Paweł Tomaszewski23, 24, 25 26 września br. odbędą się pokazy na żywo spektaklu na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8, a na przełomie września i października ramach 9. Festiwalu Kultury Bez Barier zaprosimy na retransmisję przedstawienia z audiodeskrypcją i Polskim Językiem Migowym. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

"Fantazja" / fot. mat. teatru

Październik w TR Warszawa to pokazy “FANTAZJI” w reżyserii Anny Karasińskiej, “2020: BURZY” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, “CZĄSTKI KOBIETY” w reżyserii Kornéla Mundruczó oraz “MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

2 i 3 października br. na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 zagramy drugi spektakl Anny Karasińskiej zrealizowany w TR Warszawa – “FANTAZJA”, współtworzony przez m.in. Dobromira Dymeckiego, Rafała Maćkowiaka, Marię Maj, Zofia Wichłacz, Adama Woronowicza2 października br. “FANTAZJA” będzie transmitowana na naszej platformie TR Online, dzięki czemu w jednym momencie w spektaklu będzie mogła uczestniczyć zarówno publiczność zgromadzona na widowni TR Warszawa/Marszałkowska 8, jak i osoby przed ekranami w Warszawie, Polsce i na całym świecie. W programie wieczoru jak zawsze wprowadzenie do spektaklu przygotowane przez aktora/aktorkę TR Warszawa oraz spotkanie z twórcami i twórczyniami przedstawienia, również transmitowane na żywo na naszej platformie TR Online. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

Pokazy "2020: BURZY" odbędą się 2, 3, 5, 6, 7, 8, 9 i 10 października br. na scenie TR Warszawa/ATM Studio. Spektakl oparty na scenariuszu Grzegorza Jarzyny i Weroniki Murek powstał na motywach “Burzy” Williama Szekspira. W spektaklu występują: Jacek Beler, Monika Frajczyk, Mateusz Górski, Natalia Kalita, Lech Łotocki, Sebastian Pawlak, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska oraz Sara Celler-JezierskaIzabella DudziakAgnieszka Podsiadlik Mateusz Więcławek. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

14, 15, 16 i 17 października br. zaprosimy publiczność na pokazy spektaklu “CZĄSTKI KOBIETY” w reżyserii Kornéla Mundruczó. Po ogromnym sukcesie spektaklu TR Warszawa w Awinionie, po międzynarodowym letnio-jesiennym tournée w ramach TR ON TOUR 2021, spektakl powróci z festiwali w Atenach, Rzymie i Wilnie do Warszawy. W spektaklu na podstawie tekstu Katy Wéber występują: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Magdalena Kuta, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Agnieszka Żulewska oraz Marta Ścisłowicz. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

MIĘDZY NAMI DOBRZE JEST” w reżyserii Grzegorza Jarzyny na podstawie dramatu Doroty Masłowskiej zagramy na scenie TR Warszawa/ATM Studio 21, 22, 23 i 24 października br. W spektaklu występują: Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Aleksandra Popławska, Justyna Wasilewska, Adam Woronowicz oraz Agnieszka Podsiadlik. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

W listopadzie zagramy m.in. “ONKO” w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Tuż po premierze, która odbyła się 19 czerwca br., w ramach TR ON TOUR 2021 spektakl prezentowany był latem na Noorderzon Festival of Performing Arts & Society w Groningen (Holandia) oraz na 10. Festiwalu Sopot Non-Fiction w Sopocie. ONKO” będzie można zobaczyć ponownie na scenie TR Warszawa/Marszałkowska 8 4, 5, 6 i 7 listopada br. W spektaklu na podstawie tekstu Sebastiana Pawlaka, Weroniki Szczawińskiej Piotra Wawra jr występują Sebastian Pawlak i Weronika Szczawińska. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

"Onko" / fot. Monika Stolarska / mat. teatru

W listopadzie na scenę TR Warszawa/ATM Studio powraca również “NIETOPERZ” w reżyserii Kornéla Mundruczó; spektakl na podstawie scenariusza Katy Wéber Kornéla Mundruczó zagramy 19, 20 i 21 listopada br. W spektaklu występują Monika Frajczyk, Rafał Maćkowiak, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Adam Woronowicz oraz Roma Gąsiorowska, Dawid Ogrodnik i Agnieszka Podsiadlik. Więcej o przedstawieniu można przeczytać TU.

W kolejnych tygodniach planowane są także pokazy m.in. takich spektakli jak: “MĘCZENNICY” w reżyserii Grzegorza Jarzyny, “PUPPENHAUS. KURACJA” w reżyserii Jędrzeja Piaskowskiego, “KALIFORNIA. GRACE SLICK” w reżyserii René Pollescha, czy “INNI LUDZIE” w reżyserii Grzegorza Jarzyny.

TR ONLINE
Jesienią 2021 roku dla widzek i widzów, którzy nie mogą odwiedzić naszych scen w Śródmieściu i w Wawrze, przygotowaliśmy bogaty program transmisji i retransmisji naszych spektakli na platformie TR Online2 października br. transmitowany będzie spektakl “FANTAZJA” w reżyserii Anny Karasińskiej prosto ze sceny TR Warszawa/Marszałkowska 8 za pośrednictwem platformy TR Online. Wraz z rozwojem programu TR Online kontynuujemy drugi sezon współpracy z kinami studyjnymi. W kinach w całej Polsce planujemy pokazy transmisji naszych spektakli. Szczegóły wkrótce!

W ramach programu TR Online na platformie online.trwarszawa.pl planujemy również restransmisje spektakli TR Warszawa zarejestrowanych w zeszłym sezonie, m.in. retransmisję spektaklu w reżyserii Katarzyny Minkowskiej “STREAM” (transmisja w reżyserii Agaty Rucińskiej), pokaz rejestracji spektaklu Weroniki Szczawińskiej “ONKO” (transmisja w reżyserii Jagody Szelc), retransmisja “2020: BURZY” w reżyserii Grzegorza Jarzyny (transmisja w reżyserii Nicolasa Villegasa), retransmisja spektaklu w reżyserii Katarzyny Kalwat “RECHNITZ. OPERA – ANIOŁ ZAGŁADY” (transmisja w reżyserii Marcina Koszałki) oraz retransmisja spektaklu w reżyserii Kornéla Mundruczó “NIETOPERZ” (transmisja w reżyserii Nicolasa Villegasa).

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne