EN

26.08.2021, 08:37 Wersja do druku

Warszawa. Muzeum Sztuki Nowoczesnej drożeje i odsuwa się w czasie

Inne aktualności

Na czwartkowej sesji warszawscy radni przegłosują pakiet zmian w budżecie miasta. W tym zwiększenie wydatków na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które powstaje koło Pałacu Kultury. Z powodu nieplanowanych wcześniej prac inwestycja odsuwa się w czasie. Pisze Michał Wojtczuk w w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.

W programie czwartkowej (26 sierpnia) sesji Rady Warszawy jest zwiększenie limitu wydatków 48 przedsięwzięć, w tym na Muzeum Sztuki Nowoczesnej - o 7,1 mln zł.

Umowę na budowę muzeum na pl. Defilad podpisano w lutym 2019 r. Generalny wykonawca, firma Warbud, miała dostać 417 mln zł brutto za oddanie gmachu do użytku w grudniu 2022 r. Ta kwota zwiększy się do 424 mln zł, a termin oddania budynku do użytku przesunie się o cztery miesiące.

- Podpisaliśmy aneks na zakończenie budowy z początkiem kwietnia 2023 - informuje Joanna Mytkowska, dyrektorka MSN. - Powodem jest kolizja z przyłączem cieplnym pawilonu Emilia, którego nie było w pierwotnych planach, oraz druga fala pandemii, która dotknęła budowę - tłumaczy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Muzeum Sztuki Nowoczesnej drożeje i odsuwa się w czasie

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Stołeczna” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Michał Wojtczuk

Data publikacji oryginału:

25.08.2021 15:05

Wątki tematyczne