EN

23.02.2021, 19:51 Wersja do druku

Warszawa. Międzynarodowa konferencja „What do we believe in?” w Teatrze Powszechnym

Teatr Powszechny w Warszawie zaprasza do udziału w pierwszej konferencji w ramach międzynarodowego projektu Face to Faith. Konferencja pod tytułem: „What do we believe in?” odbędzie się we wtorek, 2 marca 2021 roku, w godzinach 9.30 – 16.30 i będzie prowadzona w języku angielskim.

mat. organizatora

Inne aktualności

Z powodu epidemii odbędzie się w formule online na platformie Zoom. Aby wziąć udział w konferencji, należy wysłać wiadomość na adres: [email protected], podając swoje imię, nazwisko i adres e-mail.

Podczas konferencji będziemy badać, w jaki sposób myślą o wierze wspólnoty zgromadzone wokół teatrów i instytucji kulturalnych z różnych części Europy oraz Izraela. Będziemy dyskutować i stawiać pytania aktywnie angażujące publiczność, dzielić się przemyśleniami i tworzyć scenariusze na przyszłość.

PROGRAM KONFERENCJI (2 marca 2021, godz. 9.30 – 16.30)
9.30 – 12.30
Komunikaty od wspólnoty – świadectwa i refleksje osób z różnych środowisk na temat wiary i wierzeń. Rzut oka na Europę (i nie tylko). Pokaz wideo, omówienie.

12.30 – 14.00
Przerwa obiadowa

14.00 – 16.30
Działania interaktywne i dyskusje w podgrupach.


Prelegenci, którzy wezmą udział w konferencji: Paweł Sztarbowski (Teatr Powszechny w Warszawie), Roy Chen (Teatr Gesher w Tel Awiwie), Felix Dornseifer i André Erlen (Sommerblut Kulturfestival e.V. w Niemczech), Stefano Tè i Caterina Gambetta (Teatro dei Venti w Modenie), Michal Lang (Divadlo pod Palmovkou w Pradze), Bozhena Pelenska (Jam Factory Art Center we Lwowie), Elisa Itkonen i Johanna Tuukkanen (Festiwal Sztuki Współczesnej ANTI w Kuopio), Renzo Francabandera (dziennikarz, krytyk i kurator wydarzeń kulturalno-artystycznych).

PROJEKT FACE TO FAITH

Międzynarodowy projekt performatywny Face to Faith poświęcony jest znaczeniu wiary dla naszych społeczeństw. Siedem instytucji kulturalnych (Festiwal Sztuki Współczesnej ANTI w Finlandii, Divadlo pod Palmovkou w Czechach, Teatr Gesher w Izraelu, Centrum Sztuki Jam Factory w Ukrainie, Sommerblut Kulturfestival e.V. w Niemczech, Teatro dei Venti we Włoszech oraz Teatr Powszechny w Warszawie) za pomocą projektów teatralnych i konferencji stawia pytania o tożsamościowe i polityczne tło wiary oraz jej potencjał integrowania i dzielenia społeczności. Artyści, eksperci i przedstawiciele lokalnych wspólnot zaproszeni są do tworzenia nowych perspektyw, opowiadania nieznanych historii i ujawniania nierozwiązanych konfliktów. Więcej informacji na stronie internetowej: https://face-to-faith.eu/

Projekt współfinansowany jest przez program „Kreatywna Europa” Unii Europejskiej.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne