EN
7.02.2022, 14:12 Wersja do druku

Warszawa. Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłosił konkurs na dofinansowanie filmów

Inne aktualności

Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy ogłosił kolejną edycję konkursu na dofinansowanie filmów. Budżet konkursu, który wynosi 2,4 mln złotych, pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i m.st Warszawy. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 14-28 lutego - poinformował w poniedziałek stołeczny ratusz.

- W ubiegłym roku aż 16 filmom przyznano wsparcie z Mazowieckiego i Warszawskiego Funduszu Filmowego - w sumie 2,2 mln złotych. To największy filmowy fundusz regionalny w kraju - powiedziała zastępczyni prezydenta m.st Warszawy Aldona Machnowska-Góra. Dodała, że stolica to wymarzony plan filmowy.

W 2021 roku zrealizowano w Warszawie w sumie ponad tysiąc dni zdjęciowych. - Ulice, zabytki, fasady i wnętrza warszawskich budynków, stołeczne osiedla – "grają" zarówno w krajowych, jak i zagranicznych produkcjach. A miasto cały czas wspiera filmowe inicjatywy, wydarzenia i ciekawe projekty edukacyjne - wskazała Machnowska-Góra.

MWFF ogłosił kolejną edycję konkursu dofinansowanie produkcji filmów. Budżet konkursu, który wynosi 2,4 mln złotych, pochodzi ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego i m.st Warszawy.

Głównym kryterium udziału w konkursie jest powiązanie produkcji z Warszawą i województwem mazowieckim poprzez miejsca realizacji filmu i tematykę. Znaczenie ma też udział przedsiębiorców i twórców z regionu oraz wysokość budżetu, który będzie wydany w regionie w 2022 roku. Koproducentem projektu będzie Mazowiecki Instytut Kultury - operator Funduszu. Zgłoszenia będą przyjmowane w dniach 14-28 lutego do godz. 16. Warunki konkursu określa regulamin, zaś szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://www.mff.mazovia.pl/konkurs/.

W 2021 roku Urząd m.st. Warszawy oraz Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego podpisały trzyletnią umowę, na mocy której wysokość Funduszu wzrośnie w 2023 roku do 2,6 mln złotych. W ubiegłym roku dofinansowano z MWFF 16 projektów, w tym: 3 fabuły, 2 animacje, a także 11 dokumentów.

Za sprawą wsparcia Funduszu w ostatnich latach powstały filmy: "Żeby nie było śladów" w reż. Jana P. Matuszyńskiego, "Bo we mnie jest seks" Katarzyny Klimkiewicz, "Zimna wojna" Pawła Pawlikowskiego, "Ikar. Historia Mietka Kosza" Macieja Pieprzycy, "Zabawa, zabawa" Kingi Dębskiej czy też dokumentalna "Symfonia Fabryki Ursus" Jaśminy Wójcik.

Ponadto, w marcu 2022 r. do kin wejdzie film "Inni ludzie" Aleksandry Terpińskiej, który również został dofinansowany ze środków MWFF.

Źródło:

Materiał nadesłany

Autor:

Paweł Auguff

Wątki tematyczne