18.01.2021, 14:21 Wersja do druku

Warszawa. Koncert online w setna rocznicę urodzin K. K. Baczyńskiego na Fb FINA

Inne aktualności

W setną rocznicę urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego zapraszamy na retransmisję koncertu. Autorskich kompozycji w wykonaniu Meli Koteluk i zespołu Kwadrofonik z albumu "Astronomia poety. Baczyński" wysłuchamy 22 stycznia - napisano na Fb Filmoteki Narodowej - Instytutu Audiowizualnego (FINA).

"To była najkrótsza noc w ciągu roku. Tym bardziej wyjątkowa, że Jowisz i Saturn po niemal czterystu latach spotykały się w Wielkiej Koniunkcji. Trudno wyobrazić sobie lepszy czas, by zaprosić na scenę Melę Koteluk i Kwadrofonik z ich płytą Astronomia poety. Baczyński" - przypomniano na Fb FINA.

Podkreślono, że data retransmisji koncertu również nie jest przypadkowa. Dokładnie sto lat wcześniej urodził się autor interpretowanych przez Koteluk i Kwadrofonik wierszy. Ze względu na tę rocznicę rok 2021 został ogłoszony Rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego - czytamy w informacji.

Mela Koteluk "jest jedną z najpopularniejszych i najczęściej nagradzanych reprezentantek polskiego popu ostatniego dziesięciolecia. "Jej dwa pierwsze albumy pokryły się podwójną platyną, a ona sama pięciokrotnie otrzymywała statuetkę Fryderyka" - napisano.

"Jej spotkanie z Kwadrofonik może wydawać się zaskakujące, gdyż zespół ten specjalizuje się w wykonywaniu muzyki współczesnej i improwizowanej. Nagrodzony Paszportem Polityki kwartet już wcześniej udowadniał jednak, że nie zamyka się na inne estetyki, nagrywając z Dorotą Miśkiewicz czy Adamem Strugiem" - czytamy w informacji FINA.

Koncert odbył się w ramach cyklu koncertowego FINA "Na Ucho" online: fina.gov.pl

Retransmisja koncertu - 22 stycznia od godz. 20 na profilu FINA Wałbrzyska 3/5 na Facebooku.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne