EN

26.11.2021, 16:37 Wersja do druku

Warszawa. Finał programu "Hello darkness my old friend" w Komunie

Komuna Warszawa zaprasza na podsumowanie roku rezydencji artystycznych "Hello darkness my old friend" kuratorowanego gościnnie przez Markusa Öhrna. Podczas grudniowego przeglądu pokażemy spektakle zaproszonych artystek i artystów oraz specjalne wydarzenia przygotowane przez kuratora roku. Szkoła, E. Plater 31.

"Śmierć i umieranie" / fot. PatMic / mat. teatru

Inne aktualności

Krzykucha. Stand Up (For Your Rights) Comedy
reż. Jana Shostak
2.12, g. 19.00

„Materiałem dla sztuki jest tu życie Jany, jej różne role i wcielenia. Raz w makijażu, raz bez niego, najpierw w bikini, potem w dżinsach i słynnej sukience opowiada o swoich doświadczeniach z konkursami piękności, białoruskimi kagiebistami i polską posłanką, która skrytykowała ją publicznie za brak stanika” - Renata Lis, dwutygodnik.com.

Za tobą, moja zimna ciotko
reż. Alka Nauman, Adelina Cimochowicz
4.12, g. 19.00

„Spektakl Alki Nauman i Adeliny Cimochowicz był jednym z najbardziej niezwykłych doświadczeń, jakie ostatnio przeżyłem – doświadczeń, ponieważ artystki zadbały o to, by ich projekt działał na niemal wszystkie zmysły” - Stanisław Godlewski, didaskalia.pl.

Markus Örhn: Hello Darkness Weekend
10-12.12
W dniach 11-13.12 zaprezentujemy dwa premierowe performances „Patriarchal Tears / Patriarchalne łzy” i „Mormor (babcia)”, filmy wideo: „Magic Bullet” i „Dom Markusa Öhrna” oraz dj-set Makode Linde!.

Śmierć i umieranie
reż. Grzegorz Laszuk
14.12, g. 19.00

„W końcu odmieniając czasownik „umierać” przez osoby, przestajemy odczuwać dreszcz grozy, a sama śmierć staje się elementem codziennej krzątaniny. Proste, a dzięki namacalnej, mocnej formie Laszukowego teatru nagle znów poruszające” - Agata Becher, dwutygodnik.pl.

Mykulia
reż. Antonina Nowacka
15.12, g. 19.00

„Balansuje pomiędzy dostarczaniem zmysłom intensywnych wrażeń i łudzeniem ich niejasnymi do końca, celowo niewyraźnymi sygnałami. Ale nie drażni. Raczej wycisza, uspokaja i koi” - Przemek Gulda, guldapoleca (Instagram).

Humans are Dead. We`re the Humans Now
reż. Michał Kmiecik
17.12, g. 19.00

„Przypominało to wykopaliska archeologiczne cywilizacji późnego kapitalizmu. Tylko że zamiast archeologów badania prowadziły niepokojące pluszowe zwierzęta”. - Stanisław Godlewski, didaskalia.pl.

LARVA
reż. Marta Ziółek
19.12, g. 19.00

LARVA to koncert ciała, punkowa celebracja samospalenia, śmierci, która staje się uwerturą wokalizacji scenicznej persony — kobiecego klowna. To taniec skoncentrowany na mocy wokalizacji i jej politycznych implikacjach, badający zdolność ciała do wyrażania lęków i zaburzania zastanych porządków. To hołd oddanym kobiecym drapieżcom, akt zrodzony z ziemi, ognia i popiołu.

Bilety.

Szanowni Państwo! W trosce o Państwa bezpieczeństwo zapraszamy tylko osoby zaszczepione, ozdrowieńców lub mające aktualny test na covid-19 z negatywnym wynikiem, wykonany najpóźniej 48 godzin przed wydarzeniem.

Wydarzenie współfinansowane ze środków m.st. Warszawy - Hub kultury KW

Źródło:

Materiał nadesłany