EN

11.06.2021, 13:08 Wersja do druku

Warszawa. Czytanie performatywne "Wiochy" Volkera Schmidta w Teatrze Ateneum - 14 czerwca

Inne aktualności

Wspólnie z Austriackim Forum Kultury i Agencją Dramatu i Teatru ADiT zapraszamy 14 czerwca na czytanie performatywne sztuki "Wiochy" Volkera Schmidta - poinformowano na Facebooku Teatru Ateneum w Warszawie.

"On zarządza funduszami powierniczymi i jest w tym naprawdę dobry, ona odnosi sukcesy jako redaktorka jednego z poczytnych austriackich czasopism. Obydwoje wykształceni, inteligentni i przywykli do życia na wysokiej stopie. A jednak gdy, jak co weekend, wybiorą się na wycieczkę, tym razem nie do Paryża, Pragi czy Budapesztu, ale przez tytułowe wiochy południowej Austrii o przedziwnych, trudnych do wymówienia nazwach, do głosu dojdą skrywane lęki i frustracje, a podróż zamieni się w emocjonalny rollercoaster. I nic już nie będzie takie, jakie wcześniej" - napisano o akcji sztuki na stronie Teatru Ateneum.

Autorem przekładu austriackiej sztuki jest Jacek Kaduczak. Reżyseria - Anna Wieczór-Bluszcz. Występują Magdalena Schejbal i Dariusz Wnuk.

Wprowadzenie wygłosi dr hab. Krzysztof Tkaczyk z Uniwersytetu Warszawskiego.

Volker Schmidt urodził się w 1976 r. w Klosterneuburgu w dolnej Austrii. Jest autorem nagradzanych sztuk teatralnych, esejów i opowiadań; reżyserem i aktorem.

Początek czytania - 14 czerwca o godz. 19 na Scenie na dole im. Wojciecha Młynarskiego Teatru Ateneum w Warszawie.

W czytaniu będą mogły uczestniczyć 32 osoby. "Telefoniczna rezerwacja bezpłatnych wejściówek codziennie w godz. 10-17 pod numerem tel. 22 5028150 785-502-201" - napisano na Fb teatru.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne