Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port VI edycja

Festiwal Polskich Sztuk Współczesnych R@Port VI edycja (od 19.11.2011 do 26.11.2011)

R@Port PROLOG, czyli IV FINAŁ GDYŃSKIEJ NAGRODY DRAMATURGICZNEJ
17-19 listopada 2011:

Mateusz Pakuła MIKI MISTER DJ
reżyseria: Magdalena Miklasz
17 listopada (czwartek) godz. 17.00 Teatr Miejski Mała Scena

***
Wojciech Tomczyk BEZKRÓLEWIE
reżyseria: Agnieszka Olsten
17 listopada (czwartek) godz. 19.00 Teatr Miejski Mała Scena

***

Marek Kochan TATANKA
reżyseria: Waldemar Raźniak
18 listopada (piątek) godz. 15.00 Teatr Miejski Mała Scena

***

Zyta Rudzka ZIMNY BUFET
reżyseria: Ula Kijak
18 listopada (piątek) godz. 17.00 Teatr Miejski Mała Scena

***

Antoni Ferency UPADEK PIERWSZYCH LUDZI
reżyseria: Radosław Rychcik
18 listopada (piątek) godz. 19.00 Teatr Miejski Mała Scena

Debata z udziałem Kapituły GND 2011
18 listopada (piątek) godz. 21.00 Teatr Miejski Mała Scena

******

6 FESTIWAL POLSKICH SZTUK WSPÓŁCZESNYCH R@PORT
PROGRAM

19 listopada
Gala Finałowa Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i wyłonienie laureata IV edycji konkursu. Inauguracja 6 Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port (g. 18 - Teatr Miejski, Duża Scena)


Szwoleżerowie, Teatr Polski, Bydgoszcz (godz. 19)

***

20 listopada
EU, Teatr Śląski, Katowice (g. 19 - Scena YMCA, Gdynia, ul. Żeromskiego 26)

***
21 listopada
Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej, Teatr im. Jerzego Szaniawskiego, Wałbrzych (g. 18.00 - Scena YMCA, Gdynia, ul. Żeromskiego 26)

***

22 listopada
Czekając na Turka, Narodowy Stary Teatr, Kraków (g. 19 - Teatr Miejski, Duża Scena)

***
23 listopada
Książę Niezłom, Teatr im. Stefana Jaracza, Olsztyn (g. 19 - Scena YMCA, Gdynia, ul. Żeromskiego 26)

***
24 listopada
Żywoty świętych osiedlowych, Teatr Ad Spectatores, Wrocław (g. 20 - Teatr Miejski, Mała Scena)

***
25 listopada
III Furie, Teatr im. Heleny Modrzejewskiej, Legnica (g. 20 - Scena YMCA, Gdynia, ul. Żeromskiego 26)

***
26 listopada
Generał, Teatr IMKA, Warszawa (g. 19 - Scena YMCA, Gdynia, ul. Żeromskiego 26)

*******
Bliska Zagranica. Pokazy pozakonkursowe:

Polski Teatr Ludowy we Lwowie
Tadeusz Różewicz STARA KOBIETA WYSIADUJE, reżyseria: Zbigniew Chrzanowski
20 listopada (niedziela) g. 17.00/ Teatr Miejski Duża Scena

Polskie Studio Teatralne w Wilnie
Sławomir Mrożek DOM NA GRANICY, reżyseria: Lila Kiejzik
23 listopada (środa) g. 17.00/ Teatr Miejski Duża Scena

Scena Polska Teatru Cieszyńskiego w Czeskim Cieszynie
Agnieszka Osiecka, Renata Putzlacher SŁODKIE RODZYNKI, GORZKIE MIGDAŁY,
reżyseria: Bogdan Kokotek
24 listopada (czwartek) g. 17.00/ Teatr Miejski Duża Scena

Teatr Polski w Wilnie
Marian Hemar PIERWIASTEK Z MINUS JEDEN, reżyseria: Antoni Baniukiewicz i Janusz Tartyłło
25 listopada (piątek) g. 17.00/ Teatr Miejski Duża Scena

******

WYDARZENIA FESTIWALOWE:

JEST INACZEJ NIŻ MYŚLISZ. Rysunki Andrzeja Mleczki
wernisaż 18 listopada (piątek) g. 17.15/ Muzeum Miasta Gdyni. Wystawa potrwa do 11 grudnia 2011.

***

RADIO POD GWIAZDAMI. Słuchowiska Teatru Polskiego Radia

Julia Holewińska CIAŁA OBCE
reżyseria: Paweł Wodziński
21 listopada, g. 12.00/ Planetarium Akademii Morskiej, ul. Jana Pawła II 3

Anna Wakulik KRZYWY DOMEK
reżyseria: Henryk Rozen
22 listopada, g. 12.00/ Planetarium Akademii Morskiej, ul. Jana Pawła II 3

Grzegorz Bartos NADZY I MARTWI
reżyseria: Jan Warenycia
23 listopada, g. 12.00/ Planetarium Akademii Morskiej, ul. Jana Pawła II 3

Zyta Rudzka PĘKNIĘTA, OBWIĄZANA NITKĄ
reżyseria: Waldemar Modestowicz
24 listopada, g. 12.00/ Planetarium Akademii Morskiej, ul. Jana Pawła II 3


Małgorzata Sikorska-Miszczuk BURMISTRZ
reżyseria: Michał Kotański
25 listopada, g. 12.00/ Planetarium Akademii Morskiej, ul. Jana Pawła II 3

TEATR TELEWIZJI

Marek Pruchniewski KONTRYM
reżyseria: Marcin Fischer
20 listopada, g. 12.00/ Stocznia Kultury (Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1)


Łukasz Wylężałek NAJWESELSZY CZŁOWIEK
reżyseria: Łukasz Wylężałek
21 listopada, g. 10.30/ Stocznia Kultury (Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1)


Janusz Dymek, Sławomir Popowski, Igor Sawin CZARNOBYL. CZTERY DNI W KWIETNIU
reżyseria: Janusz Dymek
22 listopada, g. 10.30/ Stocznia Kultury (Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1)

Andrzej Bart BOULEVARD VOLTAIRE
reżyseria: Andrzej Bart
23 listopada, g. 10.30/ Stocznia Kultury (Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1)

Wojciech Tomczyk KOMEDIA ROMANTYCZNA
reżyseria: Michał Gazda
24 listopada, g. 10.30/ Stocznia Kultury (Klub Filmowy ul. Waszyngtona 1)

Archiwum

Pokaż 12 kolejnych artykułów