EN

18.12.2021, 11:27 Wersja do druku

Teatr TV. Premiera musicalu "Metro. 30 lat później" - w poniedziałek

Inne aktualności

W Teatrze Telewizji 20 grudnia zaprezentowany zostanie spektakl "Metro. 30 lat później" w reżyserii Janusza Józefowicza. Z okazji jubileuszu musicalu widzowie obejrzą współczesną wersję przedstawienia zrealizowaną w katowickim Spodku.

Jak wyjaśniono w informacji przesłanej PAP, "na scenie pojawią się m.in. artyści z pierwszej obsady +Metra+".

"Grupa młodych wykonawców opowiada o swoich problemach i marzeniach, a każda wyśpiewana nuta, każdy wytańczony takt sprawia, że coraz bardziej zależy im na spełnieniu własnych pragnień. Marzą o miłości, zrozumieniu scenicznej karierze i sławie" - napisano w zapowiedzi spektaklu.

Jak wyjaśniono, "pełni energii do pracy twórczej postanawiają wystawić na podziemnych peronach metra spektakl dla pasażerów". "Jego twórcą i animatorem jest Jan. Dla niego metro jest domem, a underground sposobem na życie. Spektakl budzi sensację, a młodzi artyści otrzymują propozycję pracy w komercyjnym teatrze" - czytamy na stronie Teatru Telewizji.

Podkreślono, że "kultowy polski musical opowiada o marzeniach i rozczarowaniach, o pasji i zdradzie, o młodzieńczych ideałach i władzy pieniądza, a przede wszystkim to historia romantycznej miłości".

Przypomniano, że "+Metro+ wystawiane jest nieprzerwanie od 30 lat".

Scenariusz, choreografia i reżyseria – Janusz Józefowicz. Libretto i teksty piosenek – Agata i Maryna Miklaszewskie. Muzykę skomponował Janusz Stokłosa.

Występują, m.in.: Magdalena Dąbkowska, Kuba Józefowicz, Natasza Urbańska, Janusz Józefowicz, Mariusz Czajka, Artur Chamski, Jerzy Grzechnik i Natalia Srokocz.

Pokaz przedstawienia "Metro. 30 lat później" - 20 grudnia o godz. 21 w TVP1.

Źródło:

PAP