EN
22.03.2022, 08:41 Wersja do druku

Szczecin. Performance Teatru Lalek "Pleciuga" na Światowy Dzień Lalkarstwa

Inne aktualności

- Na pewno duża część osób usłyszała dziś po raz pierwszy w życiu o Światowym Dniu Lalkarstwa. Cel został osiągnięty - przyznał Tomasz Lewandowski, dyrektor Teatru Lalek "Pleciuga".

21 marca to nie tylko pierwszy dzień kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Lalkarstwa. Z tej okazji Teatr Lalek "Pleciuga"w Szczecinie zorganizował performance w Centrum Handlowo-Rozrywkowym "Galaxy". Dzieci z około 15 szkół w mieście oraz aktorzy teatru zapraszali szczecinian do tego, aby odwiedzać Pleciugę.

Dzieci zapraszają do Pleciugi

Wydarzenie rozpoczęło się po godz. 11 z kilkunastominutowym opóźnieniem. Problemy techniczne galerii sprawiły, że z głośników nie była puszczana planowana muzyka. To jednak nie przeszkodziło dzieciom i aktorom Pleciugi w dobrej zabawie. Dzieci z 15 szkół własnoręcznie przygotowały lalki oraz kolorowe zaproszenia do teatru. Same dostały balony i przy tym głośno skandowały "Pleciuga!, Pleciuga!". Z kolei aktorzy teatru w przebraniach i z lalkami zabawiali nie tylko dzieci, ale też dorosłych.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Światowy Dzień Lalkarstwa w Szczecinie. Performance Teatru Lalek "Pleciuga" i dzieci ze szczecińskich szkół

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Szczecin” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Aleksander Stanuch

Data publikacji oryginału:

21.03.2022