18.08.2020, 18:32 Wersja do druku

Szczawnica. Festiwal "Barokowe inspiracje"

Inne aktualności

Będą cztery wyjątkowe wydarzenia muzyczne, w tym polska premiera opery Jana Karefa Loosa - tak zapowiada się tegoroczna edycja Festiwalu "Barakowe Eksploracje" w Szczawnicy.

Tegoroczną edycję festiwalu organizujemy w trudnym czasie, trochę na przekór niepewności i chaosowi próbującemu ogarniać naszą rzeczywistość, kiedy właśnie głód piękna, autentycznego przekazu oraz wspólnego tworzenia ponad podziałami i granicami daje o sobie znać szczególnie mocno - tłumaczy Agnieszka Żarska, dyrektor artystyczna Festiwalu "Barokowe Eksploracje". - Mamy nadzieję, że okoliczności pozwolą nam na zrealizowanie naszych międzynarodowych przedsięwzięć i podzielenie się z publicznością wspaniałą muzyką w świetnych interpretacjach - dodaje.

W programie festiwalu znajdą się cztery wydarzenia, zaplanowane na wybrane terminy sierpniowe i wrześniowe. Już tradycyjnie nie zabraknie polskiej premiery dzieła operowego. W tym roku będzie to jednoaktówka Jan Karcla Loosa pt: „Opera bohemica de camino..." - wystawiona w wersji półscenicznej. W ramach tego samego wydarzenia będzie można też zobaczyć słynną operę buffa „La serva padrona" G.B. Pergolcsiego w wykonaniu zaprzyjaźnionych z festiwalem muzyków z Pragi czeskiej pod dyrekcją Marka Stryncla.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:


Link do źródła

Autor:

ad

Data:

13.08.2020