EN
4.12.2021, 09:24 Wersja do druku

Śląskie. Festiwale, wystawy i spektakle. Tu nie da się nudzić

Inne aktualności

Śląska kultura to ogromne bogactwo. Na koncert? Świetnie trafiliście! Na spektakl? Dobry pomysł! Na zwiedzanie? Jasne! Na festiwal? Oczywiście! W regionie kulturalnych atrakcji jest bez liku. Pisze Marta Odziomek w Gazecie Wyborczej - Katowice.

Katowice zapraszają do Strefy Kultury i tutejszej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. NOSPR to setki koncertów w ciągu sezonu. Muzeum Śląskie zaprasza kilka pięter w dół do podziwiania m.in. polskiej sztuki współczesnej, malarstwa naiwnego, projektów scenograficznych i do zapoznania się z burzliwą historią Górnego Śląska, zaś do MCK-u i pobliskiego słynnego Spodka chodzi się na koncerty. W mieście odbywa się prawie 30 różnorodnych muzycznych festiwali, w tym Rawa Blues, Metalmania, Mayday, Katowice Jazz Art, Festiwal Katowice Kultura Natura czy Festiwal Prawykonań oraz tak istotne konkursy dla profesjonalnych muzyków jak Międzynarodowy Konkurs Dyrygentów im. G. Fitelberga tutejszej Filharmonii Śląskiej czy Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Karola Szymanowskiego w NOSPR.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Festiwale, wystawy i spektakle. Tu nie da się nudzić

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Odziomek

Data publikacji oryginału:

04.12.2021 06:06