EN
26.04.2022, 12:22 Wersja do druku

Rzeszów. „Siemaszkowa" buduje nową scenę

Inne aktualności

Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie w planie rozbudowy swojej siedziby uwzględnił zachowanie drzew będących pomnikami przyrody. Takie były oczekiwania ekologów.

Dyrekcja teatru od wielu lat starała się o rozbudowę swojej siedziby o segment nazwany przez nią Nową Sceną.- Staraliśmy się o rozbudowę teatru z tego względu, że nasza kameralna scena im. Zdzisława Kozienia nie spełnia żadnych wymogów, ani teatralno- technicznych, ani ekonomicznych, ani dających wygodę oglądania. Scena jest malutka i nie umożliwia wystawiania lubianego przez publiczność repertuaru obyczajowego i psychologicznego - mówi dyr. teatru JanNowara.

PROBLEM DRZEW

- Jesteśmy właścicielami atrakcyjnej działki położonej w centrum miasta, wokół siedziby teatru mamy dużo miejsca, dlatego przedstawiliśmy lalka lat temu wizje rozbudowy Teatru o budynek nowoczesnej sceny kameralnej, wyposażony ponadto w bardzo potrzebne przestrzenie, czyli dużą salę prób, będącą zapleczem dla dużej sceny, oraz w magazyny, w tym dekoracji, scenę dla warsztatów z młodzieżą, archiwum oraz nowe miejsce dla Szajna Galerii i działań inspirowanych sztuką Józefa Szajny. Te nowe funkcje miałaby spełniać nowa kubatura o nazwie Nowa Scena - wyjaśnia Jan Nowara.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

Nowiny Gazeta Codzienna nr 80