EN

11.05.2021, 10:30 Wersja do druku

Rzeszów. Ewa Leniart obiecuje pomoc dla lokalnych artystów. Chce organizować "Weekendy pełne kultury"

Inne aktualności

Wybory prezydenckie w Rzeszowie. - Chcę sprawić, by na ulicach Rzeszowa zagościły małe formy kulturalne, takie jak teatry uliczne, pokazy tańca, koncerty, inscenizacje, które dotąd nie mogły liczyć na uznanie włodarzy miasta - powiedziała Ewa Leniart, kandydatka PiS na prezydenta Rzeszowa. Pisze Mateusz Chmiel w Gazecie Wyborczej-Rzeszów.

Na poniedziałkowej konferencji Ewa Leniart przedstawiła swoje pomysły na rozwój życia kulturalnego w Rzeszowie.

Wybory w Rzeszowie. Ewa Leniart chce organizować 12 weekendów pełnych kultury

Wojewoda podkarpacka chciałaby pomóc lokalnym artystom, organizując cykliczne wydarzenia plenerowe w okresie wiosenno-letnim.

- Chcę, aby małe formy kulturalne mogły uzyskać wsparcie od miasta i stały się dostępne dla mieszkańców. Dlatego proponuje 12 weekendów pełnych kultury w skali całego roku, które będą służyć wsparciu lokalnych artystów. Chcę na nowo tchnąć życie w ulice Rzeszowa i sprawić, by zagościły na nich małe formy kulturalne, takie jak teatry uliczne, pokazy tańca, koncerty, inscenizacje historyczne czy innego rodzaju performance, które dotąd nie mogły liczyć na uznanie włodarzy miasta - mówiła Ewa Leniart podczas konferencji prasowej. I przypomniała, że z budżetu miasta ok. 2 proc. jest przeznaczone na cele kulturalne. Mimo to - jak się wyraziła - "te małe formy kultury po prostu przegrywały z rożnego rodzaju potrzebami o charakterze inwestycyjnym".

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ewa Leniart obiecuje pomoc dla lokalnych artystów. Chce organizować 'Weekendy pełne kultury'

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Rzeszów” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Mateusz Chmiel

Data publikacji oryginału:

10.05.2021 15:07

Wątki tematyczne