EN

11.01.2022, 13:05 Wersja do druku

Rzeszów. Cztery nowe sztuki na scenach

Inne aktualności

Rzeszowskich teatry: im. Wandy Siemaszkowej. Maska oraz Przedmieście zapraszają na cztery premierowe spektakle.

Na malej scenie Teatru im.

Wandy Siemaszkowej grana jest sztuka „Następna do raju" autorstwa artysty kabaretowego, publicysty i konferansjera Tomasza Jachimka. Pierwszy w karierze aktorki Justyny Król monodram wyreżyserował Sławomir Gaudyn. Początkująca aktorka niespodziewanie staje przed obliczem św. Piotra, żeby zagrać swoją ostatnią rolę.

Drugi premierowy spektakl w tym samym teatrze to farsa „Okno na parlament" Raya Cooneya. Za reżyserię odpowiada Marcin Slawiński. Jego „Szalone nożyczki" nie schodzą od 10 lat z afisza. Głównym bohaterem jest Richard Willey, minister w rządzie Davida Camerona, który zamiast debatować w Izbie Gmin, umawia się z kochanką w hotelu. Scenariusz upojnej nocy przerywa nagły kryminalny incydent.

Zespół Teatru Maska pod kierunkiem Przemysława Buksińskiego przygotował artystyczny eksperyment z udziałem widowni pt. „Maska Im-pro". Aktorzy podejmują improwizację z widownią i trudno do końca przewidzieć jej efekt. Pierwszy testowy spektakl odbył się 7 stycznia, a następny powinien dojść do skutku w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Cztery nowe sztuki w rzeszowskich teatrach

Źródło:

Nowiny Gazeta Codzienna Nr 6