EN
7.04.2022, 09:51 Wersja do druku

Rosja. Emir Kusturica nie zagra w Moskwie, nie będzie też dyrektorem Teatru Rosyjskiej Armii

Inne aktualności

Moskiewski koncert serbskiego reżysera i muzyka Emira Kusturicy i jego zespołu The No Smoking Orchestra zaplanowany na 20 maja został odwołany. Kusturica, choć nie będzie też dyrektorem Teatru Rosyjskiej Armii, ma zamiar pracować w Rosji.

O odwołaniu koncertu poinformowali przedstawiciele klubu Glavclub, w którym miał się odbyć występ. Organizatorzy nie podali przyczyny. Wcześniej Emir

Kusturica mówił, że jego kolejne koncerty są częścią pożegnalnej trasy. W zapowiedzi moskiewskiego koncertu można było przeczytać, że Kusturica w najbliższej przyszłości zamierza skoncentrować się na kinematografii.

Zespół rockowy The No Smoking Orchestra istnieje pod różnymi nazwami od lat 80. XX wieku. Kusturica dołączył do zespołu w 1998 roku. Grupa nagrała ścieżkę dźwiękową do filmu "Czarny kot, biały kot".

Kusturica będzie "tylko" reżyserem w Teatrze Rosyjskiej Armii

Sam Kusturica zaprzeczył ostatnio, jak podaje Onet, by miał zostać dyrektorem moskiewskiego Teatru Rosyjskiej Armii. Ta informacja pojawiła się w dniu wtargnięcia wojsk rosyjskich z kilku stron na terytorium Ukrainy, 24 lutego. "Między jednym przemówieniem a drugim, rosyjskie media poinformowały, że Emir Kusturica przyjął propozycję ministra obrony Siergieja Szojgu i zostanie szefem artystycznym Teatru Rosyjskiej Armii w Moskwie" - napisała wtedy tłumaczka literatury rosyjskiej, a także znawczyni teatru i kultury rosyjskiej, Agnieszka Lubomira Piotrowska. Minister zaprosił reżysera na spotkanie w poniedziałek, a ten od razu się zgodził - relacjonowała z kolei słowa Rossiayany Markovskayej, rzeczniczki ministerstwa obrony, serwis DE RT.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Emir Kusturica nie zagra w Moskwie, choć taki był plan. Nie będzie też dyrektorem Teatru Rosyjskiej Armii

Źródło:

Gazeta.pl

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marta Korycka

Data publikacji oryginału:

06.04.2022

Wątki tematyczne