EN
20.11.2021, 11:58 Wersja do druku

Poznań. Po rocznej przerwie wraca Betlejem Poznańskie

Inne aktualności

Od soboty w stolicy Wielkopolski trwać będzie Betlejem Poznańskie – cykl imprez i atrakcji. Zaplanowano kiermasze bożonarodzeniowe, koncerty, warsztaty czy animacje dla dzieci.

Betlejem Poznańskie wraca do Poznania po rocznej przerwie – przed rokiem wydarzenie trzeba było odwołać ze względu na pandemię.

W sobotę oficjalnie ruszy kiermasz bożonarodzeniowy na pl. Wolności. W tym roku wydarzenia związane z Betlejem odbywać się będą także na Rynku Łazarskim i przy Arenie.

"Tegoroczna edycja wydarzenia jest wyjątkowa, bo po raz pierwszy wychodzimy ze świąteczną ofertą na Łazarz. To dodatkowa okazja, aby lepiej poznać ten piękny rejon Poznania" – powiedział wiceprezydent miasta Mariusz Wiśniewski.

Kiermasz na pl. Wolności w tym roku potrwa do 26 grudnia. Będzie na nim można nabyć świąteczne ozdoby, zabawki i smakołyki. Swoją ofertę prezentować będzie ponad 40 wystawców, m.in. z Niemiec, Włoch, Hiszpanii czy z Litwy. Na najmłodszych czekać będą karuzele.

Tak jak w latach poprzednich, będzie można wesprzeć szlachetne akcje na rzecz działalności Hospicjum Palium i Fundacji Bread of Life.

18 grudnia odbędzie się kolejna edycja Poznań Silent Night. Międzynarodowa społeczność akademicka zaprasza wszystkich mieszkańców do stworzenia wielojęzycznego chóru i wspólnego odśpiewania "Cichej nocy" w możliwie dużej liczbie języków.

W związku z remontem płyty Starego Rynku część atrakcji organizowana będzie na Łazarzu. Od pierwszego weekendu grudnia występy, imprezy i zabawy ruszą na przebudowanym Rynku Łazarskim.

"W ten wyjątkowy weekend mieszkańcy i turyści będą mogli wziąć udział w koncertach, grze miejskiej, warsztatach i animacjach dla dzieci. Oprócz stałych stoisk, pod nowym zadaszeniem targowiska stanie kilkanaście drewnianych domków handlowych w ramach bożonarodzeniowego jarmarku oraz bezpłatna karuzela wenecka dla najmłodszych" – podali organizatorzy.

Jarmark bożonarodzeniowy zorganizowany zostanie także przy wejściu głównym do Areny – tam atrakcje zaplanowano na czas między 10 a 19 grudnia.

Po rocznej przerwie do Poznania wraca także Festiwal Rzeźby Lodowej. W weekend 10-12 grudnia do stolicy Wielkopolski znów przyjadą rzeźbiarze z całego świata. Lodowe figury staną z obu stron wejścia głównego do Areny.

Bożonarodzeniowy jarmark odbędzie się w tym roku również w City Parku. Przed świętami będzie można tam spotkać wystawców z ofertą gastronomiczną i prezentową. Cały dochód z wynajmu straganów zostanie przekazany na cel społeczny.

Wszystkie świąteczne lokalizacje połączy Betlejemska Bimba – tramwaj z numerem 24.

"Ciesząc się radosną atmosferą, nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad sanitarnych. W miejscach, w których nie możemy zachować dystansu społecznego, także na świeżym powietrzu, powinniśmy zakładać maseczki. Zachęcamy również, aby nie przyjeżdżać na plac Wolności i na Łazarz samochodem, lecz by korzystać z transportu publicznego" – powiedział Mariusz Wiśniewski.

Ze względu na remont Starego Rynku choinka stanie w tym roku na placu Wolności. Jej uroczyste rozświetlenie nastąpi 3 grudnia.

Świąteczne iluminacje na ulicach miasta nawiązywać będą do poznańskich legend. W sąsiedztwie każdej iluminacji znaleźć będzie można kod QR, umożliwiający zapoznanie się z daną legendą.

Iluminacje wykonane według nowych projektów ozdobią miasto od 27 listopada do 2 lutego. Podziwiać je będzie można przez trzy kolejne sezony zimowe.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne