EN

10.09.2020, 08:56 Wersja do druku

Poznań. Paderewski Superstar w Teatrze Muzycznym

Inne aktualności

- Wyobrażam sobie, że był porywczy. Żarliwy w dążeniu do celu. A przez to odważny - mówi Marcin Januszkiewicz, jeden z odtwórców postaci Ignacego Jana Paderewskiego. Premiera spektaklu "Virtuoso" o wybitnym pianiście i kompozytorze - w sobotę w Teatrze Muzycznym.

Paulina Andrzejewska, choreografka: – Stracił żonę. Miał chorego syna. Były w jego życiu wątki dramatyczne. Staramy się z aktorami i tancerzami oddać ten podziw, który Paderewski budził w ludziach jako artysta. Parę razy płakałam na próbach.

Jerzy Jan Połoński, reżyser: – Tak się dziś porobiło, że mówisz "Polska" i słyszysz krzyki. A my opowiadamy o człowieku, który poświęcił dużą część życia, żeby o tę Polskę walczyć.

Paderewski Superstar

– Elvisowi Presleyowi przecierał szlaki – mówią zgodnym chórem o Ignacym Janie Paderewskim twórcy spektaklu "Virtuoso".

To sceniczna opowieść o wybitnym pianiście i kompozytorze, którego przyjazd do Poznania w grudniu 1918 r. rozniecił patriotyczne nastroje i doprowadził do wybuchu powstania wielkopolskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Fanki wdzierały się na scenę, żeby zdobyć pukiel jego włosów. Paderewski będzie miał swój musical w Poznaniu

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Poznań” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.