EN

8.09.2020, 15:41 Wersja do druku

Poznań. „Fabula Rasa” Macieja Kuźmińskiego w "Archiwum ruchu"

Inne aktualności

13 września o godz. 20.00 na profilu FB oraz kanale YT Polskiego Teatru Tańca odbędzie się premiera filmu krótkometrażowego, inspirowanego spektaklem „Fabula Rasa” w choreografii Macieja Kuźmińskiego.

To jeden z trzech materiałów audiowizualnych, stworzonych w ramach projektu „Archiwum ruchu w 3 częściach” przez tancerzy Polskiego Teatru Tańca. Przedmiotem ich analizy stały się także  "Trucizna" (chor. Marta Ziółek, premiera: 30.08.2020) oraz  "No more tears" (reż. Iwo Vedral, chor. Krystyna „Lama” Szydłowska, premiera: 11.10.2020 o godz. 20.00).

Artyści reinterpretują i poddają analizie grane przez siebie spektakle. Z jednej strony odkrywają przed publicznością tajemnice warsztatu i procesu twórczego, z drugiej - opowiadają o emocjach związanych z tematem każdego z tytułów. W elementy związane z prezentacją praktyki teatralnej, tancerze wkomponowują dynamikę i ducha omawianego dzieła.

Dzięki takiej kompozycji filmów, widz bez poznania szczegółów fabuły, otrzymuje interpretacyjne wsparcie dla późniejszego indywidualnego odbioru tanecznego dzieła.

Projekt realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

produkcja: Polski Teatr Tańca

patronat medialny: TVP Kultura, WTK, e-poznan.pl, e-teatr.pl, kulturapoznan.pl

Źródło:

Materiał nadesłany