EN

10.08.2021, 14:42 Wersja do druku

Pomorskie. Operetka zawitała w weekend do Smołdzińskiego Lasu

Inne aktualności

Plenerowe przedstawienie operetki „Księżniczka Czardasza" zorganizowano w miniony weekend w Smołdzińskim Lesie.


W weekend w Smołdzińskim Lesie miało miejsce przedstawienie, jakiego już dawno nie było w gminie Smołdzino. To plenerowy spektakl operetki „Księżniczka Czardasza", którego odtwórcami byli artyści skupieni w Fundacji Avangart. Powstała w 1915 roku „Księżniczka czardasza" autorstwa Emmericha Imre Kalmana, to operetka związana z drugim okresem operetek wiedeńskich - zwany okresem srebrnym. Ten utwór jest największym sukcesem Kalmana.

Podczas plenerowego przedstawienia w Smołdzińskim Lesie publiczność nie zawiodła. Z okazji (wstęp był darmowy) skorzystali zarówno mieszkańcy gminy Smołdzino, jak i turyści.

Wystąpili: Katarzyna Zając-Caban, Dawid Kwieciński, Tomasz Rak, Kamila Goik, Konrad Derlatka a także Olsztyński Chór Bel Canto oraz Orkiestra Symfoniczna Fundacji Avangart.

Sołectwo Smołdziński Las swoją współpracę z Fundacją Avangart rozpoczęło w ubiegłym roku, co zaowocowało koncertem muzyki operowej w plenerze.

Koncert odbył się dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, a także sponsorom: Peq Development Kraków, Przychodni Rodzinnej w Smołdzinie, Dagmarze Strzegowskiej, Ireneuszowi Ławskiemu, Nadleśnictwu Damnica, Krystynie Batruch, Elizabeth Collection.

W organizację zaangażowani byli również wójt oraz pracownicy Urzędu Gminy Smołdzino, strażacy, sołectwo Smołdziński Las, mieszkańcy i przyjaciele z innych sołectw gminy Smołdzino. 

Tytuł oryginalny

Operetka zawitała w weekend do Smołdzińskiego Lasu

Źródło:

Głos Pomorza Nr 184 5

Wątki tematyczne