EN

24.08.2021, 20:37 Wersja do druku

Podkarpacie. Prapremiera spektaklu "Polaniarze" w dawnym Ośrodku Teatru Kultur w Morochowie

W dawnym Ośrodku Teatru Kultur w Morochowie 25 sierpnia odbędzie się prapremiera spektaklu "Polaniarze" w reż. Bogusława Słupczyńskiego. Spektakl to rezultat wieloletniej pracy reżysera nad zagadnieniem polaniarstwa w Beskidach i obecności tam grupy społecznej zajmującej się górską agrokulturą.

mat. teatru

Inne aktualności

"Zapraszamy na pierwszą od 2014 r. prezentację teatralną i spotkanie w dawnym Ośrodku Teatru Kultur w Morochowie, stworzonym wiele lat temu przez Stowarzyszenie +Sałasz+ i Teatr CST z Cieszyna pod wodzą Bogusława Słupczyńskiego" - napisano na stronie Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.

Jak wyjaśniono, "w ciągu trzech dni (23-25 sierpnia) odbędą się warsztaty będące częścią przygotowań do spektaklu i prelekcja o historii polaniarstwa". "Spektakl zaś będzie miał prapremierę 25 sierpnia o godz. 20 w +morochowskiej stodole+" - dodano.

"Polaniarskie życie to dla twórców spektaklu pretekst do opowieści o Polsce XX w., o roli mężczyzny, prawdziwej pracy i beznadziejności ludzkich usiłowań, o trudnej historii, która staje się życiowym fatum. Ale przede wszystkim jest to opowieść o miłości, czasami chropawej i brudnej, ale na pewno szczerej" - czytamy w informacji na stronie ZAiKS-u.

Reżyseria - Bogusław Słupczyński. Występują Krzysztof Cis, Tomasz Majorek i Bogusław Słupczyński.

Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów pełnoletnich. Wstęp na przedstawienie jest bezpłatne, ale ze względu na ograniczenia pandemiczne, ilość widzów będzie ograniczona. Na spektakl obowiązuje rejestracja mailem na adres: [email protected].

Stowarzyszenie Autorów ZAiKS jest partnerem wydarzenia.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne

Realizacje repertuarowe