EN

2.11.2020, 08:45 Wersja do druku

Opole. Szef TVP3 Opole zrywa współpracę miejskimi instytucjami kultury, bo te dołączyły do protestu kobiet

Inne aktualności

Szef TVP3 Opole zerwał współpracę telewizji z miejskimi instytucjami kultury, bo te dołączyły do protestu kobiet. Internauci: "Będziemy te miejsca odwiedzać z podwójną chęcią".

Od ponad tygodnia w całej Polsce trwają masowe protesty przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Kobiety domagają się uznania, że orzeczenie TK zakazujące aborcji jest nieważne, przekonując, że to prywatna opinia prezes TK Julii Przyłębskiej. Żądają też dymisji rządu PiS.

Sympatię z uczestniczkami protestu zadeklarował m.in. prezydentOpola Arkadiusz Wiśniewski, pisząc: "Te strajki są bardzo ważne! Walka toczy się nie tylko o Prawa Kobiet, ale po prostu o Wolną i Demokratyczną Polskę. W naszej narodowej tradycji osoby walczące o swoje prawa zawsze cieszyły się szczególnym uznaniem i szacunkiem. Tak było w przeszłości, tak będzie i dziś. Jestem przekonany, że Ci, którzy uczestniczą w walce o Prawa Kobiet, będą z tego dumni przez całe swoje życie" - uważa prezydent Opola.="#anchorlink">

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Blamaż TVP3 Opole, czyli jak Mateusz Magdziarz próbował napiętnować opolskie instytucje kultury

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne