EN

7.09.2020, 10:13 Wersja do druku

Opole. Stanisława Celińska podbiła serca publiczności utworem przeciw nienawiści

Inne aktualności

Stanisława Celińska po 50 latach od debiutu na festiwalu w Opolu po raz kolejny triumfuje. Jej wykonanie "Niech minie złość" zdobyło nagrodę publiczności podczas tegorocznego konkursu "Premiery".

"Niech minie złość / co krąży we mnie / na świat, na siebie, na ludzi. / I niech odezwie się sumienie, / pokorę w duszy obudzi. / Jesteśmy przecież tacy sami, / więc po co wzajemna zawiść / i w sercu tak pieczołowicie pielęgnowana nienawiść" - takie słowa popłynęły ze sceny w Opolu, gdy śpiewać zaczęła Stanisława Celińska. Gdy kilkadziesiąt minut później okazało się, że to w jej ręce trafia nagroda telewidzów, wzruszona wspominała, że dokładnie 50 lat wcześniej w opolskim amfiteatrze odbierała nagrodę za debiut. - Cieszę się, że jestem jeszcze wam potrzebna - dodała artystka. Widownia nagrodziła ją zdecydowanie największymi oklaskami konkursu.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Stanisława Celińska w Opolu podbiła serca publiczności utworem przeciw nienawiści

Źródło:

„Gazeta Wyborcza” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.