EN

15.10.2020, 08:31 Wersja do druku

Opole. Mniej widzów, zmiany w repertuarze i wydarzenia przenoszone do sieci

Inne aktualności

 W teatrach, na koncertach czy w kinach publiczność może zajmować już tylko 25 proc. miejsc na widowni. Jak w warunkach nowych obostrzeń sanitarnych radzą sobie opolskie instytucje kultury?

Decyzja o objęciu całej Polski strefą żółtą mocno uderzyła w kulturę. W minionym czasie do teatrów i na koncerty chodziło mniej osób niż przed pandemią. Teraz, mimo wzrostu zachorowań instytucje kultury pozostają otwarte, ale ograniczenia ciągle obowiązują. Publiczność siada na widowni w maseczkach. Do czasu wprowadzenia żółtej strefy w całej Polsce (poza powiatami, które są czerwone) - co drugie miejsce musiało pozostać wolne. Teraz na sali widowiskowej może być zajętych tylko 25 proc. miejsc. Zachowanie dystansu obowiązuje również artystów stojących na scenie, nie ma więc mowy o realizacji wielkich widowisk. Ciągle też wiele wydarzeń odbywa się wyłącznie online.

Dostęp do kultury

Teatr Kochanowskiego już poinformował, że "w związku z większymi ograniczeniami w liczbie osób, mogących znajdować się jednocześnie na widowni, zaplanowaliśmy dodatkowe prezentacje spektaklu "Przyszedł mężczyzna do kobiety'". W efekcie w piątek, sobotę i niedzielę (16, 17 i 18 października) dla widzów przygotowano po dwa przedstawienia informując, że wszystkie zakupione wcześniej bilety są nadal ważne. Oficjalnie potwierdzono też, że 45. Opolskie Konfrontacje Teatralne w tym roku się nie odbędą.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koronawirus w kulturze. Mniej widzów, zmiany w repertuarze i wydarzenia przenoszone do sieci

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Opole” online

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne