EN
5.09.2022, 12:15 Wersja do druku

Olsztyn. Paradokument „Atak na region" w Teatrze Jaracza

Inne aktualności

Scena olsztyńskiego Teatru im. Stefana Jaracza w niedzielę w południe zmieniła się w plan filmowy do filmu paradokumentalnego „Atak na region" według scenariusza Zenona Złakowskiego. To opowieść o godzinach poprzedzających wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku i chwilach grozy, które przeżywali wtedy działacze „Solidarności".

— To taka prapremiera pierwszego klapsu — wyjaśnia nam autor scenariusza. Akcja filmu toczy się głównie w budynku Zarządu Regionu NSZZ „Solidarność", który mieścił się wtedy w biurowcu przy Dąbrowszczaków.

I tam już w poniedziałek zostanie nagrany pierwszy oficjalny „klaps" filmu. W niedzielę na scenie teatru nagrywana była scena ze spektaklu, w którym w wieczór 12 grudnia grała jedna z uczestniczek opowieści Zenona Złakowskiego. — Główną bohaterką tej sceny jest Helena. Aktorka Teatru im. Stefana Jaracza, która najpierw uczestniczy w spektaklu w teatrze, a potem przychodzi do budynku zarządu regionu —zdradza nam Zenon Złakowski. — I faktycznie tego dnia w teatrze była wystawiana sztuka „Pieśń o drodze", której finalną scenę dziś odgrywamy —dodaje.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

"ATAK NA REGION" NA DESKACH TEATRU JARACZA

Źródło:

„Gazeta Olsztyńska” nr 170

Autor:

Stanisław Kryściński

Data publikacji oryginału:

05.09.2022